logo

15.10.2020

KONSULTACJE projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2021 rok

Zarządzenie nr 155/2020 Wójta Gminy Ujazd z dnia 14 października 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu "Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2021 rok"Ogłoszenie Wójta Gminy Ujazd z dnia 14 października 2020 roku dotyczące projektu Programu Współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami,  o których mowa w art. 3  ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2021 rokProjekt Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3. ust. 3 ustawy z dnia 24kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2021 rokFORMULARZ KONSULTACJI projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3.ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2021 rok

Czytaj więcej...

przekreślony kran

13.10.2020

Awaria wodociągu

Informujemy, że z powodu awarii wodociągu w dniu 15.10.2020 r. w godz. od 8.00 do 15.00 w miejscowościach: Przesiadłów, Skrzynki, Ojrzanów, nastąpi przerwa w dostawie wody.W czasie usuwania awarii nie będzie przejazdu przez m. Przesiadłów. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej...

spis rolny

05.10.2020

Spis rolny przez telefon

Gminne Biuro Spisowe w Ujeździe informuje, że rachmistrzowie spisowi mogą kontaktować się z rolnikami w celu przeprowadzenia spisu rolnego z następujących numerów telefonów:22 666 66 62, 571 501 700, 571 501 697. Prosimy o odbieranie telefonów i udzielanie wyczerpujących odpowiedzi podczas wywiadu.

Czytaj więcej...

spis rolny przez telefon

01.10.2020

Spis rolny przez telefon

Powołując się na Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Gminne Biuro Spisowe informuje, że w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, rachmistrze spisowi prowadzić będą wyłącznie telefoniczne wywiady w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji.Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania. Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

Czytaj więcej...

Kolejne place zabawa i siłownie zewnętrzne w naszej gminie.

28.09.2020

Kolejne place zabaw i siłownie zewnętrzne w naszej gminie.

Blisko 66 000 zł wyniosły inwestycje związane z zagospodarowanie terenu w sołectwie Buków, Lipianki, Niewiadów w ramach Funduszu Sołeckiego na 2020 r. W ramach inwestycji zrealizowano budowę elementów małej architektury o charakterze rekreacyjnym - urządzenie placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych. Zakres prac był szeroki i obejmował: przygotowanie terenu pod montaż urządzeń siłowni plenerowych oraz urządzeń zabawowych, wykonanie nawierzchni bezpiecznych z piasku, montaż  koszy na śmieci, tablic z regulaminami, ławek z oparciem oraz uporządkowanie terenu po wykonaniu prac.

Czytaj więcej...

Nowy Sołtys w Skrzynkach

22.09.2020

Nowy Sołtys w Skrzynkach

Po rezygnacji Jakuba Wolaka z funkcji sołtysa Skrzynek zorganizowano wybory w trakcie, których nowym sołtysem wybrano Bogusławę Madzio, dla której sołtysowanie będzie debiutem, jeżeli chodzi o działania na rzecz lokalnego samorządu i społeczności.

Czytaj więcej...

Wieczór kabaretowy Ziomki z Osiedla

22.09.2020

Wieczór kabaretowy Ziomki z Osiedla

Dla wszystkich spragnionych kabaretu, skeczy i dobrej zabawy mamy niespodziankę! Już 10 października 2020 roku o godzinie 18: 00 w Hali Sportowej w Ujeździe odbędzie się niepowtarzalny, bo w pełni improwizowany wieczór kabaretowy Cezarego Pazury i Aleksandry Radomskiej. Wejście tylko za okazaniem darmowego biletu, który można nabyć w GOK w Ujeździe.   Darmowe bilety do odebrania w GOK w Ujeździe. Rezerwacja biletów pod nr telefonu: 44 719 23 96 (Prosimy o wypełnienie oświadczenia COVID-19 zamieszczonego na bilecie).

Czytaj więcej...

Rodzinny rajd rowerowy z olimpijczykami

21.09.2020

Rodzinny rajd rowerowy z olimpijczykami

Nie lada atrakcje mieli mieszkańcy naszej gminy, którzy wybrali się w niedzielę na rodzinny rajd rowerowy ze słynnymi olimpijczykami Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim. Spotkanie rozpoczęło się pod Przedszkolem w Ujeździe, spod którego peleton z mistrzami przejechał na przygotowaną biesiadę grillową w świetlicy Kolonia Niewiadów. Uczestnicy rajdu rowerowego mogli zażyć nie tylko świeżego powietrza przy pięknej słonecznej pogodzie, ale również poznać tajemnice Igrzysk Olimpijskich czy Wyścigu Pokoju. Jak przekonywali dawni mistrzowie - jazda na rowerze jest dobra w każdym wieku. Poprawia kondycję i zdrowie, a przede wszystkim przedłuża życie.

Czytaj więcej...

II Wielka Olimpijska Lekcja WF.

21.09.2020

II Wielka Olimpijska Lekcja WF.

Na mapie spotkań z medalistami olimpijskimi, znalazła się ponownie nasza gmina. Oprócz samych medalistów, w spotkaniu udział wzięło ok 100 osób (dzieci, młodzież, nauczyciele) - W trakcie spotkania do rąk dzieci i młodzieży trafiły olimpijskie trofea i inne pamiątki, a medaliści opowiadali o swojej sportowej przygodzie i zachęcali do aktywności fizycznej, sportowego trybu życia, zdrowego odżywiania, II Wielka Olimpijska Lekcja WF odbyła się się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i była poświęcona różnym dyscyplinom sportu.  W tym roku gościem specjalnym była Renata Mauer - Różańska, który przybliżyła uczestnikom dyscyplinę sportową, ideę olimpijską i odpowiedziała na pytania dzieci.

Czytaj więcej...

konkurs psr

01.09.2020

KONKURS - "Co wiem o PSR"

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny

31.08.2020

Powszechny Spis Rolny

Rolniku spisz się przez Internet. Już jutro rusza Powszechny Spis Rolny.

Czytaj więcej...

bezpłatny kurs rolnik

20.08.2020

Bezpłatny kurs

Czytaj więcej...

URZAD NIECZYNNY

12.08.2020

W poniedziałek 17.08.2020 r. Urząd Gminy nieczynny

Z okazji święta 15 sierpnia, które w tym roku wypada w sobotę urząd gminy będzie zamknięty w poniedziałek 17 sierpnia 2020r. Zapraszamy wszystkich we wtorek i przypominamy, że w tym dniu urząd czynny w godzinach 8:30 -16.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej...

11.08.2020

Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny

11.08.2020

Powszechny Spis Rolny

Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r. Spis rolny zostanie prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych);osób prawnych;jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym. Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez: Samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na tej stronie internetowej; Telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi: Telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym, Bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego. Więcej szczegółów: spisrolny.gov.pl

Czytaj więcej...

ZUS informuje

06.08.2020

Bon turystyczny

Tomaszów Mazowiecki, 5 sierpnia 2020 r.   INFORMACJA PRASOWA     Bon Turystyczny, Dodatek Solidarnościowy – telefoniczny dyżur ekspertów ZUS   Wyjaśnienie wielu z Państwa wątpliwości dotyczących realizacji Bonu Turystycznego czy zasad przyznawania i wypłaty Dodatku Solidarnościowego wcale nie wymaga wizyty w placówce ZUS. Wystarczy kontakt telefoniczny. Specjalnie dla Państwa w najbliższy czwartek, 6 sierpnia br., w godzinach 9:00-13:00 uruchamiamy dyżur telefoniczny ekspertów pod specjalnym  numerem telefonu 44 726 37 22.         Marta Markun Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji   Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim

Czytaj więcej...

 „Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”.

31.07.2020

Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego” – cykl sierpniowych spotkań informacyjnych powiatach województwa łódzkiego.

Jesteś przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, mikro, małym czy średnim przedsiębiorcą, a Twoja firma potrzebuje wsparcia, a jeszcze nie wiesz jakie są możliwości i jak uzyskać pomoc? Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z partnerami: Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego i Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi zaprasza na cykl spotkań w regionie pt.: „Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”.

Czytaj więcej...

24.07.2020

Szansa na nowy start

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w projekcie „Szansa na nowy start” – szkolenia i staże Kto może wziąć udział w projekcie?Osoby mieszkające na terenie województwa łódzkiego, które:Utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu;Są osobami przewidzianymi do zwolnienia z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika;Są zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracownika. Jakie wsparcie oferuje projekt?Ścieżka „Przekwalifikowanie”:Doradztwo zawodowe,Poradnictwo psychologiczne,Szkolenie dopasowane do indywidualnych potrzeb,5 miesięczne płatne staże zawodowe. Ponadto zapewniamy:Zwrot kosztów dojazdu,Catering,Bezpłatne materiały szkoleniowe,Ubezpieczenie szkoleniowe,Stypendium szkoleniowe,Stypendium stażowe. Kontakt: Biuro projektu: KSWP Piotrków Trybunalski, Plac Kościuszki 7, tel. 44 741 75 01www: https://kswp.org.pl/pl/projekty/dla-bezrobotnych/szansa-na-nowy-start Projekt „Szansa na nowy start” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany na podstawie umowy z Województwem Łódzkim pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.ULOTKA

Czytaj więcej...

24.07.2020

BUSINESSWOMUM - WARSZTATY DLA MAM

Czytaj więcej...

23.07.2020

Szkolenie dla rolników

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę potrzebną do wykorzystania w procesach rozwoju lokalnego w oparciu o fundusz sołecki.Szkolenie składa się z czterech modułów edukacyjnych: 1. Partycypacja społeczna w rozwoju obszarów wiejskich 2. Zasady formalno-prawne funkcjonowania funduszu sołeckiego 3. Fundusz sołecki „Krok po kroku” 4. Przykłady dobrych praktyk.Rekrutacja na szkolenie prowadzona jest w sposób ciągły od 22.07.2020 r. (także w trakcie szkolenia) do 18.09.2020 r. Zgłoszenia na załączonej Karcie zgłoszenia uczestnictwa w formie skanu lub zdjęcia prosimy przesyłać mailowo na adres g.dziedzic@cdr.gov.pl lub faxem na nr: 12-424-05-05. O terminie udostępnienia szkolenia poszczególnym osobom będzie decydować dopełnienie formalności związanych ze zgłoszeniem. Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej. Jedyną aplikacją konieczną do korzystania z narzędzia szkoleniowego jest przeglądarka internetowa. Osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego.Szkolenie odbędzie się w terminie od 14 sierpnia do 30 września 2020 roku na platformie edukacyjnej www.cdrkursy.edu.pl.Harmonogram zajęćKarta zgłoszenia

Czytaj więcej...