W niedzielę 05.12.2021r. na placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury odbył się niecodzienny wieczór w świątecznym klimacie pt. „Wokół Wigilijnego Stołu”. Podczas wydarzenia można było zobaczyć prezentację tradycyjnego wigilijnego stołu, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, widowisko teatralne „Wigilia jak za dawnych lat” wystawiane przez Koło Teatralne GOK. Odbyły się również świąteczne warsztaty artystyczne i kulinarne po których można było spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych. Na najmłodszych uczestników czekał Święty Mikołaj, animacje oraz konkursy z nagrodami.

07.12.2021

„WOKÓŁ WIGILIJNEGO STOŁU” - relacja

W niedzielę 05.12.2021r. na placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury odbył się niecodzienny wieczór w świątecznym klimacie pt. „Wokół Wigilijnego Stołu”. Podczas wydarzenia można było zobaczyć prezentację tradycyjnego wigilijnego stołu, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, widowisko teatralne „Wigilia jak za dawnych lat”  wystawiane przez Koło Teatralne GOK.  Odbyły się również świąteczne warsztaty artystyczne i kulinarne po których można było spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych.  Na  najmłodszych uczestników czekał Święty Mikołaj, animacje oraz konkursy z nagrodami. 

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne dotyczące programu

06.12.2021

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste powietrze"

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste powietrze"  odbędzie się 07.12.2021 r. o godz. 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Skrzynkach. 

Czytaj więcej...

''Wokół Wigilijnego Stołu'' Prezentacja tradycyjnego wigilijnego stołu Widowisko „Wigilia jak za dawnych lat” (Koło Teatralne GOK) Świąteczne warsztaty artystyczne i kulinarne Prezentacja ręcznie wykonywanych ozdób świątecznych Degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych Animacje dla dzieci ze świętym Mikołajem i nie tylko Konkursy z nagrodami  Niedziela 5 grudnia 2021 r godz. 15.00-18.00  Plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury W Ujeździe, Osiedle Niewiadów 43  Ubierz się ciepło i przyjdź z całą rodziną!

30.11.2021

„Wokół Wigilijnego Stołu”

Prezentacja tradycyjnego wigilijnego stołuWidowisko „Wigilia jak za dawnych lat” (Koło Teatralne GOK)Świąteczne warsztaty artystyczne i kulinarnePrezentacja ręcznie wykonywanych ozdób świątecznychDegustacja tradycyjnych potraw wigilijnychAnimacje dla dzieci ze świętym Mikołajem i nie tylkoKonkursy z nagrodamiNiedziela 5 grudnia 2021 r godz. 15.00-18.00Plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury W Ujeździe, Osiedle Niewiadów 43Ubierz się ciepło i przyjdź z całą rodziną!

Czytaj więcej...

65 lat razem! 3 pary z naszej gminy obchodzą w tym roku ten przepiękny jubileusz. Co więcej, aż 26 par odebrało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Honorata i Tadeusz Szafrańscy, Wiesława i Jerzy Friedrich, Władysława i Stefan Pawlak, Alicja i Józef Kłach, Marianna i Jan Szperna, Wiesława i Zdzisław Odrobina, Halina i Mirosław Pietranek, Jadwiga i Zenon Wochna, Danuta i Jan Kubryn, Henryka i Stanisław Stasiołek, Lucyna i Władysław Lambert, Jadwiga i Mirosław Kik, Stanisława i Stanisław Sykuła, Henryka i Tadeusz Rybak, Maria i Henryk Kosiec, Anna i Grzegorz Milewscy, Jadwiga i Piotr Piwowarscy, Czesława i Henryk Marcińczak, Krystyna i Wiesław Antosiak, Teresa i Włodzimierz Wajszczyk, Genowefa i Jan Plich, Jadwiga i Wojciech Kocięba, Janina i Lucjan Błoch, Jadwiga i Wiesław Wilkowscy, Krystyna i Kazimierz Kochelscy, Jadwiga i Tadeusz Adamus. Diamentowe Gody obchodzili: Wacława i Józef Pawłowscy, Jadwiga i Zdzisław Pazura , Władysława i Władysław Kowalczyk , Wiesława i Stanisław Rudniak, Barbara i Jan Grabowscy, Irena i Bogumił Mierzyńscy, Marianna i Jan Najder, Helena i Józef Lenarcik, Jadwiga i Kazimierz Szałańscy. Żelazne Gody obchodzili: Zdzisława i Eugeniusz Bąba, Halina i Władysław Bożyk, Janina i Jan Błaszczyk. Po oficjalnej ceremonii nastąpiła część artystyczna z elementami scenek kabaretowych przygotowana przez zespoły: Skrzynkowianki oraz Łucy-Babki. Na koniec odśpiewano tradycyjne „Sto lat…” Drogim Jubilatom pragniemy złożyć z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu, miłości i pomyślności. Życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych Jubileuszy.

30.11.2021

Jubileusze pożycia małżeńskiego.

65 lat razem! 3 pary z naszej gminy obchodzą w tym roku ten przepiękny jubileusz. Co więcej, aż 26 par odebrało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Honorata i Tadeusz Szafrańscy, Wiesława i Jerzy Friedrich,Władysława i Stefan Pawlak, Alicja i Józef Kłach, Marianna i Jan Szperna, Wiesława i Zdzisław Odrobina, Halina i Mirosław Pietranek,  Jadwiga i Zenon Wochna, Danuta i Jan Kubryn, Henryka i Stanisław Stasiołek, Lucyna i Władysław Lambert, Jadwiga i Mirosław Kik, Stanisława i Stanisław Sykuła, Henryka i Tadeusz Rybak, Maria i Henryk Kosiec, Anna i Grzegorz Milewscy, Jadwiga i Piotr Piwowarscy, Czesława i Henryk Marcińczak, Krystyna i Wiesław Antosiak, Teresa i Włodzimierz Wajszczyk, Genowefa i Jan Plich, Jadwiga i Wojciech Kocięba, Janina i Lucjan Błoch, Jadwiga i Wiesław Wilkowscy, Krystyna i Kazimierz Kochelscy, Jadwiga i Tadeusz Adamus. Diamentowe Gody obchodzili: Wacława i Józef Pawłowscy, Jadwiga i Zdzisław Pazura, Władysława i Władysław Kowalczyk , Wiesława i Stanisław Rudniak, Barbara i Jan Grabowscy, Irena i Bogumił Mierzyńscy, Marianna i Jan Najder, Helena i Józef Lenarcik, Jadwiga i Kazimierz Szałańscy.Żelazne Gody obchodzili:Zdzisława i Eugeniusz Bąba, Halina i Władysław Bożyk, Janina i Jan Błaszczyk. Po oficjalnej ceremonii nastąpiła część artystyczna z elementami scenek kabaretowych przygotowana przez zespoły: Skrzynkowianki oraz Łucy-Babki.  Na koniec odśpiewano tradycyjne „Sto lat…” Drogim Jubilatom pragniemy złożyć z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu, miłości i pomyślności. Życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych Jubileuszy.

Czytaj więcej...

Współczesne aspekty hodowli bydła mlecznego

29.11.2021

Współczesne aspekty hodowli bydła mlecznego

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz Wójt Gminy Rokiciny pod patronatem przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Posła na Sejm RP ROBERTA TELUSA organizują konferencję : "Współczesne aspekty hodowli bydła mlecznego", która odbędzie się 1 grudnia 2021r.(środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rokiciny.

Czytaj więcej...

konsultacje

26.11.2021

Ogłoszenie Wójta Gminy Ujazd w sprawie konsultacji społecznych dot. projektu "Prognozy oddziaływania na środowisko strategii rozwoju Gminy Ujazd na alta 2022-2030"

Ogłoszenie Wójta Gminy Ujazd w sprawie konsultacji społecznych dot. projektu "Prognozy oddziaływania na środowisko strategii rozwoju Gminy Ujazd na alta 2022-2030" - PDFZarządzenie nr 184/2021 Wójta Gminy Ujazd z dnia 25 listopada 2021 r. w sprawie konsultacji społecznych "Prognozy oddziaływania na środowisko Strategii Rozwoju Gminy Ujazd na lata 2022-2030" - PDFPrognoza oddziaływania na środowisko Strategii Rozwoju Gminy Ujazd na lata 2022-2030 - PDFFormularz zgłaszania uwag i wniosków do Prognozy oddziaływania na środowisko Strategii Rozwoju Gminy Ujazd na alta 2022-2030 - DOCX

Czytaj więcej...

plakat olimpiady powiatu tomaszowskiego dzieci i młodzieży szkolenj w lekkiej atletyce - spała 2021

23.11.2021

II Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce – Spała 2021

Czytaj więcej...

wyniki konsultacji

15.11.2021

Wyniki konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok

Wyniki konsultacji dotyczących projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok - PDF

Czytaj więcej...

wyniki konsultacji

15.11.2021

Wyniki konsultacji społecznych dotyczących projektu programu pn. "Gmina Ujazd dla Seniorów" na rok 2022

Do pobrania:Wyniki konsultacji społecznych dotyczących projektu programu pn. "Gmina Ujazd dla Seniorów" na rok 2022, przeprowadzonych z mieszkańcami Gminy Ujazd - PDF Wyniki konsultacji społecznych dotyczących projektu programu pn. "Gmina Ujazd dla Seniorów" na rok 2022, przeprowadzonych z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - PDF

Czytaj więcej...

wyniki konsultacji

15.11.2021

Wyniki konsultacji społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2022-2024

Do pobrania: Wyniki konsultacji społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2022-2024 przeprowadzonych z mieszkańcami Gminy Ujazd - PDF Wyniki konsultacji społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2022-2024 przeprowadzonych z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - PDF

Czytaj więcej...

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach: Tradycyjna Potrawa Wigilijna i Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.  W ramach konkursu uczestnicy muszą wykonać samodzielnie tradycyjną potrawę wigilijną lub tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy oraz zaprezentować na zdjęciach gotowy produkt. W każdej z kategorii przewidziano nagrody finansowe: 1 000 zł, 750 zł i 500 zł oraz upominki rzeczowe dla wyróżnionych osób.   Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przygotuj tradycyjną potrawę wigilijną lub wypiek bożonarodzeniowy, zrób zdjęcia i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Pamiętaj, aby używać produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac upływa 1 grudnia 2021 r. o godzinie 12:00.  Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem Konkursu. W przypadku pytań prosimy o kontakt: konkurs.rolnictwo@lodzkie.pl lub tel.: 42 663 35 62; 42 291 97 46; 42 291 97 67. Wojewódzki Konkurs Bożonarodzeniowy - 2021 dla pełnoletnich mieszkańców z województwa łódzkiego (lodzkie.pl)

05.11.2021

Wojewódzki Konkurs Bożonarodzeniowy - 2021 dla pełnoletnich mieszkańców z województwa łódzkiego

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach: Tradycyjna Potrawa Wigilijna i Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.W ramach konkursu uczestnicy muszą wykonać samodzielnie tradycyjną potrawę wigilijną lub tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy oraz zaprezentować na zdjęciach gotowy produkt. W każdej z kategorii przewidziano nagrody finansowe:1 000 zł, 750 zł i 500 zł oraz upominki rzeczowe dla wyróżnionych osób. Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przygotuj tradycyjną potrawę wigilijną lub wypiek bożonarodzeniowy, zrób zdjęcia i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Pamiętaj, aby używać produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac upływa 1 grudnia 2021 r. o godzinie 12:00.Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem Konkursu.W przypadku pytań prosimy o kontakt: konkurs.rolnictwo@lodzkie.pl lub tel.: 42 663 35 62; 42 291 97 46; 42 291 97 67.Wojewódzki Konkurs Bożonarodzeniowy - 2021 dla pełnoletnich mieszkańców z województwa łódzkiego (lodzkie.pl)

Czytaj więcej...

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych 6-10 lat i 11-15 lat, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.  W ramach konkursu uczestnicy wykonują Tradycyjne Pierniki Świąteczne wraz z własnoręcznym zdobieniem oraz prezentują na zdjęciach gotowy produkt. Dla laureatów i osób wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.   Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przygotuj pod opieką osoby dorosłej tradycyjne pierniki świąteczne, zrób zdjęcia i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Pamiętaj, aby używać produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.  Termin nadsyłania prac upływa 1 grudnia 2021 r. o godzinie 12:00. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem Konkursu. W przypadku pytań prosimy o kontakt: konkurs.rolnictwo@lodzkie.pl  lub tel.: 42 663 35 62; 42 291 97 46; 42 291 97 67.  Wojewódzki Konkurs pn. „Tradycyjne Pierniki Świąteczne – 2021” (lodzkie.pl)

05.11.2021

Wojewódzki Konkurs pn. „Tradycyjne Pierniki Świąteczne – 2021”

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych 6-10 lat i 11-15 lat, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.W ramach konkursu uczestnicy wykonują Tradycyjne Pierniki Świątecznewraz z własnoręcznym zdobieniem oraz prezentują na zdjęciach gotowy produkt.Dla laureatów i osób wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.  Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przygotuj pod opieką osoby dorosłej tradycyjne pierniki świąteczne, zrób zdjęcia i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Pamiętaj, aby używać produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.Termin nadsyłania prac upływa 1 grudnia 2021 r. o godzinie 12:00.Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem Konkursu.W przypadku pytań prosimy o kontakt: konkurs.rolnictwo@lodzkie.pl lub tel.: 42 663 35 62; 42 291 97 46; 42 291 97 67.Wojewódzki Konkurs pn. „Tradycyjne Pierniki Świąteczne – 2021” (lodzkie.pl)

Czytaj więcej...

Serwis internetowy ePodatki adresowany jest do osób fizycznych, które chcą przeglądać swoje zobowiązania podatkowe wobec gminy. Decyzje wymiarowe oraz zmieniające wymiar podatków zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. 2018 poz. 800 ze zm.) doręczane są w formie papierowej bądź przez system ePuap. Usługa ePodatki stanowi dodatkową formę wglądu podatnika do swoich zobowiązań wobec gminy. Dzięki usłudze użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji z każdego komputera podłączonego do sieci Internet. Prezentowane informacje dotyczą podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, opłat z tytułu dzierżaw i użytkowania wieczystego oraz opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi. Ponadto, usługa wyświetla informacje dotyczące bieżących rozliczeń księgowych podatków i opłat. W przyszłości bezpośrednio z systemu internetowego ePodatki będzie można regulować swoje zobowiązania podatkowe wobec gminy. https://ugujazd.epodatnik.info/

04.11.2021

ePodatki

Serwis internetowy ePodatki adresowany jest do osób fizycznych, które chcą przeglądać swoje zobowiązania podatkowe wobec gminy. Decyzje wymiarowe oraz zmieniające wymiar podatków zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. 2018 poz. 800 ze zm.) doręczane są w formie papierowej bądź przez system ePuap. Usługa ePodatki stanowi dodatkową formę wglądu podatnika do swoich zobowiązań wobec gminy. Dzięki usłudze użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji z każdego komputera podłączonego do sieci Internet. Prezentowane informacje dotyczą podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, opłat z tytułu dzierżaw i użytkowania wieczystego oraz opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi. Ponadto, usługa wyświetla informacje dotyczące bieżących rozliczeń księgowych podatków i opłat. W przyszłości bezpośrednio z systemu internetowego ePodatki będzie można regulować swoje zobowiązania podatkowe wobec gminy.https://ugujazd.epodatnik.info/

Czytaj więcej...

W związku z wdrożeniem nowych rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców, uprzejmie informujemy o planowanym przez Departament Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji całkowitym zablokowaniu dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych dla urzędników na dzień 5 listopada od godz. 12:00.   Oznacza to, iż dnia 05 listopada 2021 r. nie będzie możliwe załatwienie spraw w Urzędzie Gminy w Ujeździe związanych z: złożeniem wniosku o wydanie dowodu osobistego, odebraniem nowego dowodu osobistego, ustaleniem kodów PIN do certyfikatów zawartych w dowodzie osobistym, zgłoszeniem utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego, zgłoszeniem zawieszenia certyfikatów zawartych w dowodzie osobistym, zgłoszeniem nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych.  Wznowienie załatwienia powyższych spraw będzie ponownie możliwe w dniu 8 listopada 2021 r. od godz. 8:00. Od 8 listopada 2021 roku przyjmowane będą nowe wnioski o wydanie dowodu osobistego. Do warstwy graficznej powróci podpis posiadacza dowodu, a w warstwie elektronicznej dowodów osobistych zamieszczane będą odciski palców. Będzie to podobna procedura do tej, która ma miejsce przy wydawaniu paszportów. Odciski palców będą pobierane od każdej osoby powyżej 12. roku życia, dlatego nie będzie już możliwości elektronicznego wnioskowania o wydanie dowodu osobistego. Opcja składania wniosku przez internet będzie możliwa u dziecka, które nie ukończyło 12 roku życia. Wprowadzane zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów ustawy o dowodach osobistych do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1157. Nowe regulacje mają na celu poprawę zabezpieczeń wydawania dowodów osobistych i ich obiegu w całej Unii Europejskiej. Wszystkie dowody osobiste wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują swoją ważność do terminów w nich określonych. Wobec czego nie ma podstawy prawnej do wymiany dowodu który obecnie posiadamy.   Za utrudnienia przepraszamy.

03.11.2021

Informacja dot. dowodów osobistych

W związku z wdrożeniem nowych rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców, uprzejmie informujemy o planowanym przez Departament Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji całkowitym zablokowaniu dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych dla urzędników na dzień 5 listopada od godz. 12:00. Oznacza to, iż dnia 5 listopada 2021 r. nie będzie możliwe załatwienie spraw w Urzędzie Gminy  w Ujeździe związanych z:złożeniem wniosku o wydanie dowodu osobistego,odebraniem nowego dowodu osobistego,ustaleniem kodów PIN do certyfikatów zawartych w dowodzie osobistym,zgłoszeniem utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego,zgłoszeniem zawieszenia certyfikatów zawartych w dowodzie osobistym,zgłoszeniem nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych.Wznowienie załatwienia powyższych spraw będzie ponownie możliwe  w dniu 8 listopada 2021 r. od godz. 8:00.Od 8 listopada 2021 roku przyjmowane będą nowe wnioski o wydanie dowodu osobistego. Do warstwy graficznej powróci podpis posiadacza dowodu, a w warstwie elektronicznej dowodów osobistych zamieszczane będą odciski palców. Będzie to podobna procedura do tej, która ma miejsce przy wydawaniu paszportów.Odciski palców będą pobierane od każdej osoby powyżej 12. roku życia, dlatego nie będzie już możliwości elektronicznego wnioskowania o wydanie dowodu osobistego. Opcja składania wniosku przez internet będzie możliwa u dziecka, które nie ukończyło 12 roku życia.Wprowadzane zmiany wynikają z konieczności dostosowania przepisów ustawy o dowodach osobistych do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1157. Nowe regulacje mają na celu poprawę zabezpieczeń wydawania dowodów osobistych i ich obiegu w całej Unii Europejskiej.Wszystkie dowody osobiste wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują swoją ważność do terminów w nich określonych. Wobec czego nie ma podstawy prawnej do wymiany dowodu który obecnie posiadamy.  Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej...

HARMONOGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE UJAZD  11 listopada 2021 r. 10:30 Złożenie kwiatów w miejscach pamięci 11:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Wojciecha w Ujeździe   Obchody Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe:  16:00 ''Pomnik wzniesiony piosenką'' - recital dzieci i młodzieży z grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe 16:30 ''Rok 1921. O rząd i granice'' - wprowadzenie do wystawy pamiątek z pierwszych lat niepodległości –       Grzegorz Świetlik, Prezes SGRPZM 16:45 ''Bez wolności trudno żyć'' - koncert chóru AMBITUS 17:15 Zwiedzanie wystaw: ''Rok 1921. O rząd i granice'' oraz ''Archiwa Rodzinne. Dziedzictwo - pamięć - przyszłość''

02.11.2021

Święto Niepodległości w Gminie Ujazd

HARMONOGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE UJAZD11 listopada 2021 r.10:30 Złożenie kwiatów w miejscach pamięci11:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Wojciecha w Ujeździe Obchody Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe: 16:00 "Pomnik wzniesiony piosenką" - recital dzieci i młodzieży z grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe 16:30 "Rok 1921. O rząd i granice" - wprowadzenie do wystawy pamiątek z pierwszych lat niepodległości –             Grzegorz Świetlik, Prezes SGRPZM 16:45 "Bez wolności trudno żyć" - koncert chóru AMBITUS 17:15 Zwiedzanie wystaw: "Rok 1921. O rząd i granice" oraz "Archiwa Rodzinne. Dziedzictwo - pamięć - przyszłość" 

Czytaj więcej...

przerwa w dostawie energii elektrycznej

28.10.2021

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej w dniach 4.11.2021 - 10.11.2021

Tomaszów Maz., 26.10.2021r. CD6/40/2021   Rejon Energetyczny Tomaszów Maz. zawiadamia, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla naszych klientów w następujących miejscowościach:   2021-11-02 08:00 - 15:00 Glina             2021-11-04 08:00 - 15:00 i 2021-11-05 08:00 -15:00                              Kwiatkówka ul. Górna; ul. Kwiatowa             2021-11-05 08:00 - 17:00 Marianka Luboszewy Dąbrowa Nowy Glinnik             2021-11-08 08:00 - 15:00 Ujazd ul. Łąkowa; ul. Brzozowa; ul. Sosnowa             2021-11-08 08:00 - 15:00 Zakościele             2021-11-09 08:00 - 16:00 Golesze Małe Lubiaszów Nowy                         

Czytaj więcej...

konsultacje

27.10.2021

Konsultacje projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok

Zarządzenie nr 155/2021 Wójta Gminy Ujazd z dnia 18 października 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu "Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok" - PDF Ogłoszenie Wójta Gminy Ujazd z dnia 18 października 2021 roku dotyczące projektu Programu Współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami,  o których mowa w art. 3  ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok - PDF Projekt Programu Współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3  ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok - PDF FORMULARZ KONSULTACJI projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2022 rok - DOCX Klauzula Informacyjna o przetwarzaniu Danych Osobowych - PDF

Czytaj więcej...

KONSUTLACJE

27.10.2021

Konsultacje społeczne w sprawie Programu Gmina Ujazd dla Seniorów na rok 2022

Zarządzenie nr 161/2021 - PDF Zarządzenie nr 162/2021 - PDF Formularz konsultacji Gmina Ujazd dla Seniorów na rok 2022 ORGANIZACJE POZARZĄDOWE - DOCX Ankieta konsultacyjna Gmina Ujazd dla Seniorów na rok 2022 MIESZKAŃCY - DOCX 

Czytaj więcej...

konsultacje

27.10.2021

Konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2022-2024

Zarządzenie nr 163/2021 - PDFZarządzenie nr 164/2021 - PDFFormularz konsultacji Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2022-2024 ORGANIZACJE POZARZĄDOWE - DOCXAnkieta konsultacyjna Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2022-2024 MIESZKAŃCY - DOCX

Czytaj więcej...

logo powiatowej rady działalności pożytku publicznego

27.10.2021

Nabór kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Przewodniczący Zarządu Powiatu w Tomaszowie Maz. ogłosił nabór kandydatów – przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie Mazowieckim. Termin naboru: 26 października 2021 r. - 16 listopada 2021 r.  Szczegóły naboru dostępne są pod linkiem: https://www.powiat-tomaszowski.pl/aktualnosci/5516-ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-czlonkow-powiatowej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-w-tomaszowie-mazowieckim.htmlKarta zgłoszeniowa kandydata na członka - DOCX

Czytaj więcej...