Najpiękniej w Dębniaku


Tradycje bożonarodzeniowe i te wielkanocne to wizytówka każdej polskiej pani domu. Nie warto toczyć sporu, które święta są w naszej tradycji ważniejsze. Szkoda czasu na dyskusje, lepiej podziwiać. A jest co.

Zmęczeni długą zimą (jaka by nie była lekka, to jednak zima) praktycznie od początku marca wypatrujemy jak kania dżdżu odrobiny zieleni, śpiewu ptaków i słońca, więcej słońca. Te wszystkie tęsknoty, kierowane ku boskiemu miłosierdziu spełniają się między innymi w wielkanocnych stołach. Ich tradycja jest niezwykle stara, chociaż na pewno ciągle żywa. Z biegiem czasu dołączają kolejne elementy, które tak szybko wtapiają się w tradycję, że za chwilę wydaje się nam, że były na tym stole od zawsze.

Tak to wygląda i powinno wyglądać. Dobrze o tych zasadach wiedzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębniaku od lat z pasją kierowane przez panią Marię Gajek. Być może to właśnie ta świadomość poparta niezaprzeczalnym talentem i pomysłowością spowodowały, że tegoroczny Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych Będków 2019 należał właśnie do nich. Wygrały dzisiejszy konkurs i z dumą prezentują swoje dzieło jury i licznie zebranej publiczności. Serdecznie gratulujemy!Zwycięski stół pań z Dębniaka. Na środku liderka KGW Maria Gajek i dyrektor GOK Monika Saktura


                                                                                                                         Jarosław Cielebon