Obchody 11 listopada i 100. Rocznica istnienia Szkoły w Ujeździe.

13.11.2019

Obchody 11 listopada i 100. Rocznica istnienia Szkoły w Ujeździe.

    Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Ujeździe gdzie złożono kwiaty a następnie korowód mieszkańców gminy w asyście Orkiestry dętej OSP w Ujeździe, Kompanii Honorowej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pododdziału klasy wojskowej ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, Strażaków z OSP Przesiadłów i Ujazd przemaszerował ulicami Ujazdu do Kościoła pw. Św. Wojciecha. Po uroczystej mszy świętej korowód przeszedł na placu Szkoły im. Obrońców Westerplatte gdzie odbyła się część centralna obchodów.         Po powitaniu gościu gminny Chór Ambitus odśpiewał Hymn Narodowy i podniesiono flagę państwową na maszt. Dla upamiętniania rocznicy odzyskania niepodległości odczytano niepodległościowy apel pamięci oraz oddano salwę honorową.         Odsłonięto tablice pamiątkową poświęcono 100 leciu powstania szkoły zrodzonej z wolności  im. Obrońców Westerplatte. I My tworzymy historię. Na zakończenie delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem Bohaterskim Obrońcom Westerplatte z Ujazdu i Męczennikom Nauczycielom z gminy Ujazd.            W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz gminy Ujazd na czele z wójtem Arturem Pawlakiem, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Wilkowski, radni Rady Gminy i Rady Powiatu, Członek Zarządu Powiatu Marek Kubiak, pułkownik Sławomir Rutowicz z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej,  Komendant Komisariatu Policji w Rokicinach Podinspektor Zbigniew Warczyk, przedstawiciele służb mundurowych: Wojska, Policji, Straży Pożarnej, duchowieństwa, organizacji i instytucji oświaty, sportu i kultury,  dzieci i młodzież – uczniowie Szkół w Ujeździe i Niewiadowie,  przedstawiciele organizacji pozarządowych,  oraz licznie zgromadzeni  mieszkańcy gminy. Święto odzyskania niepodległości było świetną okazją do uczczenia 100. Rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe - Szkoły zrodzonej z wolności.         W pięknej scenerii Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się uroczysta akademia z absolwentami, emerytowanymi pracownikami oświaty , dziećmi, młodzieżą. Były podziękowania, kwiaty wspomnienia, piękny program artystyczny Formacji ale o co chodzi i step by step.  Nie zabrakło pięknych wspomnień,   ciepłych słów, łez wzruszenia.

Czytaj więcej...

05.11.2019

Wyniki konsultacji

Wyniki Konsultacji dotyczących projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2020 rok

Czytaj więcej...

04.11.2019

Utrudnienia na drodze

ZGKiM informuje, że w związku z prowadzonymi pracami w dniu jutrzejszym, tj. 05.11.2019 r. dojazd do nowego przedszkola od strony Ronda Niepodległości będzie niemożliwy.

Czytaj więcej...

Przerwa w dostawie wody w miejscowości Mącznik

04.11.2019

Przerwa w dostawie wody w miejscowości Mącznik

ZGKiM informuje, że w związku z koniecznością wykonania prac na sieci wodociągowej w dniu jutrzejszym tj. 05.11.2019 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w godz. 7:00-16:00 w miejscowości Mącznik. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej...

Konsultacje dla osób uzależnionych

30.10.2019

Z problemami nie musisz być sam!

Czytaj więcej...

xx

29.10.2019

VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa 2019. – Częstochowa 27.10.2019r.

Na kolejny sprawdzian swoich umiejętności, zawodnicy Tomaszowskiej Sekcji Karate wraz ze swoim mistrzem Marcinem Kopczyńskim wybrali się na VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do. Organizatorem zawodów jest prezes federacji Uechi-Ryu w Polsce Sensei Zbigniew Rychlewski. Rawski Klub KK reprezentowało 18 zawodników. W sumie na częstochowskich matach stawiło się ponad 200 miłośników wschodnich stuk walki z kilkunastu Klubów z całej Polski. Nasi karateka startowali w dwóch z możliwych konkurencji czyli w sumo-grapplingu (do 11 roku życia) i oczywiście karate. Kolejny raz jechaliśmy na ten Turniej w roli obrońcy wicemistrzostwa federacji Uechi-Ryu. Plan udało się zrealizować w stu procentach, obroniliśmy drugie miejsce a zawodnicy Sensei Marcina Kopczyńskiego ustąpili ponownie tylko gospodarzom i zdobyli 19 medali – 8 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe krążki!!! W karate jak zawsze młodzi fighterzy pokazali swój kunszt zdobywając praktycznie tylko pierwsze lub drugie miejsca. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi podwójni złoci medaliści (karate i sumo grappling) - Tymon Pryczek i Marcel Pietraszek oraz Katarzyna Pacho (2004) która wystartowała w karate w wyższej kategorii wiekowej (2002-2001) i po pięknych walkach ją zwyciężyła.  Warto dodać, iż kolejny raz na częstochowskim Turnieju zawodnicy rywalizowali miedzy sobą o certyfikowane pasy mistrzowskie. Każdy zawodnik za zdobycie pierwszego miejsca w konkurencji karate otrzymał w nagrodę pas mistrzowski z certyfikatem potwierdzającym jego posiadanie. Najwyższe słowa uznania dla przyjaciół z Uechi – Ryu za organizację jak zawsze wspaniałego Turnieju no i gratulacje dla naszych super wojowników i ich trenera Marcina Kopczyńskiego.  Klasyfikacja drużynowa: 1.      Częstochowska Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji 2.      Rawski Klub Karate Kyokushin 3.      Regionalny Klub Kyokushin Karate Konin A oto nasi wspaniali medaliści: Karate Złote medale Zuzanna Szczepanik / sekcja Tomaszów Mazowiecki Marcel Pietraszek / sekcja Tomaszów Mazowiecki Tymon Pryczek / sekcja Tomaszów Mazowiecki Paweł Bednarek Aleksander Kopczyński Katarzyna Pacho Srebrne medale Patrycja Dziubałtowska / sekcja Tomaszów Mazowiecki Mateusz Kubryn / sekcja Tomaszów Mazowiecki Antek Cichawa / sekcja Tomaszów Mazowiecki Wiktor Królik Tosia Pacho Julita Kopczyńska Brązowe medale Piotr Bednarek Michalina Cichowicz Mikołaj Sitarek Sumo grappling Złote medale Marcel Pietraszek / sekcja Tomaszów Mazowiecki Tymon Pryczek / sekcja Tomaszów Mazowiecki Srebrne medale Aleksander Kopczyński Brązowe medale Michalina Cichowicz Ponadto Klub godnie reprezentowali: Maja Kucharska, Paweł Krajewski i Wiktor Galiński

Czytaj więcej...

W piątek  złote, diamentowe i żelazne gody świętowało 31 par. Odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył Kierownik Stanu Cywilnego Artur Pawlak.  Aż 25 par zostało odznaczonych medalem za 50 lecie ślubu, 4 pary za 60 lecie ślubu i 1 para za 65 lecie ślubu. To wspaniałe rocznice. Przysięga wypowiedziana 50,60 i 65 lat temu jest dotrzymana a Nasi jubilaci są przykładem osób, które potrafią przeżyć razem i z godnością, dobre i złe chwile.  Te pary doskonale wiedzą , że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść.  Nasi Jubilaci w przysiędze małżeńskiej ślubowali, że będą ze sobą na dobre i na złe - z tej próby wyszli zwycięsko czego dowodem są odznaczenia a Nagrodą szczęście dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą dzielą z przyjaciółmi. Wszystkim życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych jubileuszy.

28.10.2019

Złote, Diamentowe i Żelazne Gody.

W piątek  złote, diamentowe i żelazne gody świętowało 31 par. Odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył Kierownik Stanu Cywilnego Artur Pawlak. Aż 25 par zostało odznaczonych medalem za 50 lecie ślubu, 4 pary za 60 lecie ślubu i 1 para za 65 lecie ślubu. To wspaniałe rocznice. Przysięga wypowiedziana 50,60 i 65 lat temu jest dotrzymana a Nasi jubilaci są przykładem osób, które potrafią przeżyć razem i z godnością dobre i złe momenty.  Te pary doskonale wiedzą , że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. Nasi Jubilaci w przysiędze małżeńskiej ślubowali, że będą ze sobą na dobre i na złe - z tej próby wyszli zwycięsko czego dowodem są odznaczenia a Nagrodą szczęście dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą dzielą z przyjaciółmi. Wszystkim życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych jubileuszy.

Czytaj więcej...

Sadzimy drzewa

25.10.2019

Młode dęby i brzozy w naszych rękach

Dziś pracownicy urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe od godzin porannych sadzili 300 sadzonek dębów i brzóz. Inicjatywa pracowników zdobyła pełną aprobatę władz gminy i w akcję włączyli się Wójt Artur Pawlak oraz zastępca Wójta Paweł Lasota. To już druga taka akcja urzędu związana z ochroną zadrzewiania i nowych nasadzeń. Dziękując  za pomysł i zaangażowanie pracowników Wójt Artur Pawlak zaproponował powtórzenie akcji  na wiosnę włączając w to społeczność lokalną, aby dalej rozwijać i promować tę inicjatywę .

Czytaj więcej...

17.10.2019

KONSULTACJE projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2020 rok

Ogłoszenie Wójta Gminy Ujazd z dnia 16 października 2019 roku dotyczące projektu Programu Współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami,  o których mowa w art. 3  ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2020 rokZarządzenie nr 226/2019 Wójta Gminy Ujazd z dnia 16 października 2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu "Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2020 rok Projekt Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3. ust. 3 ustawy z dnia 24kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2020 rok FORMULARZ KONSULTACJI projektu Programu współpracy Gminy Ujazd z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3.ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego io wolontariacie, na 2020 rok

Czytaj więcej...

stypendia

27.09.2019

Stypendia dla najzdolniejszych

    Podczas sesji  Rady Gminy wyróżniono dzieci i młodzież z  Gminy Ujazd, którzy otrzymali  stypendia za wysokie wyniki w nauce, sporcie oraz osiągnięcia artystyczne.     Na Stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne przeznaczono kwotę 18 400,00 złotych, zaś na nagrody dla zawodników wyróżniających się  osiągnięciami w dziedzinie sportowej – kwotę  4 500,00 zł.

Czytaj więcej...

25.09.2019

''Poznajemy Powiat Tomaszowski'' - XVI Rodzinny Rajd Rowerowy z Olimpijczykami

Czytaj więcej...

25.09.2019

Zapraszamy na spotkanie informacyjne - Mikrogranty "Łódzkie na plus"

Czytaj więcej...

19.09.2019

Biuro ZGKIM będzie nieczynne

Czytaj więcej...

a

13.09.2019

Nowe połączenia autobusowe i zintegrowany bilet PKS

TrasyTrasa 1Trasa 2 Trasa 3Trasa 4Trasa 5Trasa 6

Czytaj więcej...

11.09.2019

Zaproszenie na spotkanie informacyjne pn. „Postaw na własny biznes”

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Postaw na własny biznes”. Spotkanie odbędzie się 26 września 2019 r., w godz. 10:00 – 12:00 w sali konferencyjne Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 15, I piętro. Podczas spotkania zostaną omówione możliwości uzyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej dla osób fizycznych: poniżej 29 roku życia - w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020; powyżej 30 roku życia - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020;  zamieszkałych na obszarach wiejskich - w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020; w formie niskooprocentowanych pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej - w ramach Instrumentów zwrotnych; programy akceleracyjne – w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/3711-spotkania-informacyjne-pn-postaw-na-wlasny-biznes  pod przyciskiem „Weź udział”, do 2 dni przed spotkaniem. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Departament Polityki Regionalnej Wydział Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich ul.Tuwima 22/26,  90-022 Łódź Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie Ul. Kościuszki 17, 97-400 Bełchatów tel. 44 633 34 63, 44 633 05 13 www.rpo.lodzkie.pl, www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Czytaj więcej...

Sukces Skrzynkowianek i Łucy Babek w Głownie

09.09.2019

Sukces Skrzynkowianek i Łucy Babek w Głownie

W sobote w Głownie odbyły się XII Artystyczne Spotkanie Seniorów "Czar Jesieni". Między ponad 40. zespołami znakomicie zaprezentowały się nasze panie z zespołów Skrzynkowianki i Łucy Babki. W swoich kategoriach okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły pierwsze miejsca w kategoriach: kabaret i zespół śpiewaczy.Przypominamy, że obu zespołom akompaniuje na akordeonie Mirosław Zieliński. Kierownikiem zespołu Skrzynkowianki jest Halina Haliniak a Łucy Babek Michał Pająk.

Czytaj więcej...

awaria

06.09.2019

Kontynuacja prac nad usunięciem awarii Stacji Uzdatniania Wody w Osiedlu Niewiadów

Czytaj więcej...

kanalizacja

04.09.2019

Prace projektowe dot. zadania pn: ''Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w msc. Ujazd ul. Antolin, Przesiadłów i Skrzynki''

Czytaj więcej...

03.09.2019

Komunikat ZGKiM

Czytaj więcej...

apel

02.09.2019

Apel do mieszkańców Gminy Ujazd

Czytaj więcej...