29.10.2019

VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa 2019. – Częstochowa 27.10.2019r.

Na kolejny sprawdzian swoich umiejętności, zawodnicy Tomaszowskiej Sekcji Karate wraz ze swoim mistrzem Marcinem Kopczyńskim wybrali się na VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do. Organizatorem zawodów jest prezes federacji Uechi-Ryu w Polsce Sensei Zbigniew Rychlewski. Rawski Klub KK reprezentowało 18 zawodników.


W sumie na częstochowskich matach stawiło się ponad 200 miłośników wschodnich stuk walki z kilkunastu Klubów z całej Polski. Nasi karateka startowali w dwóch z możliwych konkurencji czyli w sumo-grapplingu (do 11 roku życia) i oczywiście karate. Kolejny raz jechaliśmy na ten Turniej w roli obrońcy wicemistrzostwa federacji Uechi-Ryu. Plan udało się zrealizować w stu procentach, obroniliśmy drugie miejsce a zawodnicy Sensei Marcina Kopczyńskiego ustąpili ponownie tylko gospodarzom i zdobyli 19 medali – 8 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe krążki!!!


W karate jak zawsze młodzi fighterzy pokazali swój kunszt zdobywając praktycznie tylko pierwsze lub drugie miejsca. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi podwójni złoci medaliści (karate i sumo grappling) - Tymon Pryczek i Marcel Pietraszek oraz Katarzyna Pacho (2004) która wystartowała w karate w wyższej kategorii wiekowej (2002-2001) i po pięknych walkach ją zwyciężyła.  Warto dodać, iż kolejny raz na częstochowskim Turnieju zawodnicy rywalizowali miedzy sobą o certyfikowane pasy mistrzowskie. Każdy zawodnik za zdobycie pierwszego miejsca w konkurencji karate otrzymał w nagrodę pas mistrzowski z certyfikatem potwierdzającym jego posiadanie.

Najwyższe słowa uznania dla przyjaciół z Uechi – Ryu za organizację jak zawsze wspaniałego Turnieju no i gratulacje dla naszych super wojowników i ich trenera Marcina Kopczyńskiego.

 Klasyfikacja drużynowa:

1.      Częstochowska Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji

2.      Rawski Klub Karate Kyokushin

3.      Regionalny Klub Kyokushin Karate Konin

A oto nasi wspaniali medaliści:

Karate

Złote medale

Zuzanna Szczepanik / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Marcel Pietraszek / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Tymon Pryczek / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Paweł Bednarek

Aleksander Kopczyński

Katarzyna Pacho

Srebrne medale

Patrycja Dziubałtowska / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Mateusz Kubryn / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Antek Cichawa / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Wiktor Królik

Tosia Pacho

Julita Kopczyńska

Brązowe medale

Piotr Bednarek

Michalina Cichowicz

Mikołaj Sitarek

Sumo grappling

Złote medale

Marcel Pietraszek / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Tymon Pryczek / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Srebrne medale

Aleksander Kopczyński

Brązowe medale

Michalina Cichowicz

Ponadto Klub godnie reprezentowali: Maja Kucharska, Paweł Krajewski i Wiktor Galiński


Wyszukiwarka