25.01.2019

VII sesja Rady Seniorów Gminy Ujazd

W środę 23 stycznia 2019 r. w siedzibie klubu Senior+ w Ujeździe odbyła się VII sesja Rady Seniorów Gminy Ujazd poświęcona w całości zasadom i możliwości pozyskiwania środków na realizację inicjatyw w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W sesji, oprócz radnych seniorów udział wzięli: wójt gminy Ujazd Artur Pawlak, sekretarz gminy Honorata Bogus, prezesi kół seniorów, dyrektorzy GOK, GOPS oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy.

Gośćmi specjalnymi byli: prezes Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS Łukasz Waszak oraz prelegenci: Agnieszka Furmaniak i Magdalena Poulain. Goście z centrum promocji OPUS w dogłębny i w miarę przystępny sposób przedstawili zasady i możliwości pozyskiwania grantów finansowych na realizację inicjatyw w ramach FIO oraz zagwarantowali pomoc merytoryczną w opracowywaniu wniosków.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ubiegłym roku o dofinansowanie aplikowało skutecznie kilka organizacji z terenu gminy Ujazd. Sesji przewodniczył jej przewodniczący Marek Muskała.

 

Wyszukiwarka