14.01.2019

Wspaniały wynik Finału WOŚP w Ujeździe


W czasie siódmego już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ujeździe zebrano imponującą sumę, 63.881,16 zł. Ujezdzki sztab WOŚP przyznaje, że jest szczęśliwy, ponieważ wydawało się, że ambitnym celem było poprawienie wyniku z ubiegłego roku (45 tysięcy) i przekroczenie granicy 50 tysięcy. Okazało się, że dodatkowo do puszek przed i w czasie koncertu wpłynęło dodatkowo 13 tysięcy złotych!

Atrakcji było moc. Na scenie wielokrotnie pokazały się tancerki z grupy „Ale o co chodzi”, wokaliści GOK oraz szkół w Ujeździe i Niewiadowie, przedszkolaki z Ujazdu i Osiedla Niewiadów, Anita Sołtysiak i Paweł Jacak, ZUMBA ZOLA, FIT FABRIC z Tomaszowa, Orkiestra OSP Ujazd a na koniec góralska kapela „Pogwizdani”, która tak podgrzała atmosferę, że uczestnicy zabawy wrócili po „Światełku do nieba” na bis.
Praktycznie cała hala była wypełniona i tętniła życiem. Poszczególne stoiska wabiły przeróżnymi atrakcjami i animacjami dla dzieci. Mnóstwo gadżetów i pamiątek można było kupić w „kramiku”.

Przedszkola i zuchy oferowały pyszne ciasta, napoje i inne słodkie specjały. Harcerze zapraszali do rozwiązywania zagadek, wolontariusze stowarzyszenia Cooltura do gry w „Monopol Ujazd” i rejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego. Był także kącik porad dietetyka, stoisko policji i fantastycznego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”. Dużo emocji ale i dużo pozyskanych środków dały poszczególne licytacje. Największą sumę przyniosła sprzedaż złotego serduszka i piękny, okolicznościowy tort. Ponadto licytowano niezliczoną liczbę innych atrakcyjnych rzeczy i bonów, między innymi lot samolotem, balonem, koszulki, gadżety. Wszystko odbyło się w atmosferze święta a osoby, które zaangażowały się w te działania pracowały z niezwykłym poświęceniem.

Ten koncert i zbiórka nie polega na biciu rekordów. Należy przede wszystkim pamiętać, że dzięki hojności mieszkańców jeszcze więcej chorych dzieci będzie mogło skorzystać z zakupionego najnowocześniejszego sprzętu dla specjalistycznych oddziałów pediatrycznych i neonatologicznych w 50 placówkach w kraju. Z drugiej strony, tego typu działania są ważnym elementem edukacji nie tylko najmłodszych wolontariuszy i wrzucających do puszek. Niech czują, że warto pomagać i być wrażliwym na potrzeby innych ludzi, skupiać się na tym, co łączy a nie na tym, co dzieli i niezauważalnie spycha nas w stronę wzajemnej nienawiści.

 

Wyszukiwarka