12.02.2019

Odpalenie pieca w Euroglasie

11 miesięcy temu wmurowywany został kamień węgielny a już w ostatni czwartek, 7 lutego, w największej tego typu Hucie Szkła Euroglas w Osiedlu Niewiadów odbyło się uroczyste uruchomienie drugiego pieca.

Podczas czwartkowej uroczystości nastąpiło oficjalne odpalenie nowego pieca, który będzie nosił imię Gabriela. Jego rozruch potrwa ok. 3 tygodnie, a następnie będzie mogła ruszyć produkcja.

Warto przypomnieć, że w hucie szkła w Niewiadowie, która rozpoczęła produkcję w 2010 roku znalazło zatrudnienie dotychczas 300 osób. Euroglas zbudował najnowocześniejszą w Europie linię do wytwarzania szkła płaskiego. Inwestycja warta była 723 mln zł. Sama pierwsza linia produkcyjna liczy blisko kilometr, a magazyn to hala o powierzchni 6 hektarów. W Ujeździe wzniesiono też największy na świecie piec do wytopu szkła o pojemności 1000 ton masy szklanej i wydajności 1000 ton na dzień.

Druga linia produkcyjna jest niezależna od tej już działającej. W ramach rozbudowy powstały obiekty technologiczne oraz magazynowe. Linia będzie dostarczać na rynek 750 ton szkła float dziennie.

Inwestycja jest realizowana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość inwestycji to 150 mln Euro, a ilość nowych miejsc pracy na co najmniej 150.

Wyszukiwarka