Święto przedszkolaka w Ujeździe

"Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" to nie tylko święto przedszkolaków, ale przede wszystkim ważny dzień dla całego środowiska wczesnej edukacji tj: wykładowców wyższych uczelni pedagogicznych, dyrektorów placówek przedszkolnych oraz dla nauczycieli.

To najważniejsze święto dla środowiska wychowania przedszkolnego zostało ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku, a 20 września stał się od tego momentu datą wręcz symboliczną...Tegoroczne obchody "Dnia Przedszkolaka" w naszej gminie miały niezwykle słoneczny, podniosły i uroczysty charakter! Milusińscy z obydwu placówek: Przedszkola Samorządowego w Ujeździe oraz Przedszkola Samorządowego w Osiedlu Niewiadów w barwnym, radosnym korowodzie, w towarzystwie zaprzyjaźnionych harcerzy oraz pod opieką pań wychowawczyń, a nawet i policjantów, przybyły na plac Kościuszki, gdzie zostały uroczyście powitane przez wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, radnego gminy Ujazd Bartosza Urbańczyka, który odczytał list od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz panie dyrektor: Emilię Małagowską oraz Annę Żak. Przedszkolaki po odśpiewaniu "Hymnu Przedszkolaka" złożyły uroczyste ślubowanie, recytowały wierszyki, po których z kolei pięknie odśpiewały hymn narodowy. Bez wątpienia bardzo wzruszającymi momentami były te, kiedy wójt pasował dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy przekroczyły progi naszych placówek na pełnoprawnych przedszkolaków, a także ten, kiedy w niebo wypuszczone zostało stado gołąbków, a to wszystko w związku z propozycją Polskiego Komitetu Wychowania Przedszkolnego OMEP (do którego należą nasze obydwa gminne przedszkola), aby tegoroczny "Dzień Przedszkolaka" obchodzić pod hasłem "Ogrody Pokoju".

Po części artystycznej zaproszono najmłodszych na poczęstunek oraz do radosnych muzyczno - ruchowych pląsów, które każdego wprawiły w doskonały nastrój! Miłą niespodzianką były również niewątpliwie podarowane dzieciom książeczki o tematyce patriotycznej! Do zobaczenia na podobnym, przedszkolnym święcie już za rok!