"Z Ujazdu w kosmos" - podsumowanie

W niedzielę 2 września po południu w Gminnym Ośrodku Kultury podsumowany został projekt "Z Ujazdu w kosmos" zorganizowany przez Pana sołtysa Tomasza Sobczaka a prowadzony przez niego i Panią Krzysztofę Knap-Misztal, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

Pomieszczenie, w którym odbywały się zajęcia udostępnił wójt gminy Ujazd Artur Pawlak. Gminny Ośrodek Kultury również włączył się w działania, wyszukując i pomagając pozyskać na te działania odpowiednie środki finansowe z Fundacji Cedrob S.A. w ramach programu ”Wspieramy rozwój”.

Media lokalne pisały już o wielkim sukcesie projektu, w ramach którego młodzież posłała specjalną kapsułe z kamerą na wysokość aż 34 kilometrów (jeden z 10 najlepszych tego typu wyników w Polsce!). W niedzielę mogliśmy obejrzeć kilkunastominutowy film nagrany w czasie lotu. W całości będzie zamieszczony na Youtube w najbliższym czasie.

Gratulujemy pomysłodawcom pomysłu i wykonania a młodzieży wielkiego sukcesu, który był owocem jej wytężonej pracy. Brawo!