Michał Krajewski Wicemistrzem Świata!


Pomimo wielkich trudności, często również tych pozasportowych, Michał Krajewski udowodnił po raz kolejny, że pasja i zdrowy upór są w stanie zdziałać cuda, szczególnie jeżeli poparte są pracowitością i umiejętnościami sportowymi.


W sobotę 2 czerwca w  Cebu City na Filipinach rozegrane zostały Mistrzostwa Świata NAC w kulturystyce sportowej. Trzeba podkreślić, że Michał ma już w swoim dorobku złoty medal tej rangi mistrzostw. Zdobył go w 2015 r. Tym razem zaznaczał, że jego celem jest medal. Nie liczył przy tym na szczęście, ale na rzetelną pracę komisji sędziowskiej.


Warto przy okazji przypomnieć, że sam wyjazd na mistrzostwa stał pod znakiem zapytania, ponieważ zawodnik dowiedział się w praktycznie ostatniej chwili, że musi sam sfinansować wyjazd na drugą stronę globu. Jednak dzięki pośrednictwu wójta gminy Ujazd mógł spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami i w błyskawicznym tempie zebrać potrzebną kwotę. Dzięki temu mógł wystartować w zawodach promując między innymi na Filipinach gminę Ujazd.