Nieudana inauguracja rundy wiosennej


Pierwszy wiosenny mecz zawodnicy żółto-niebieskich mają już za sobą. Niestety nie będą wspominać go z uśmiechem.


Zły omen przyniosła rozgrzewka – awizowany do gry w pierwszym składzie Piotr Gulej przegrał walkę z urazem i w podstawowej „11” zastąpił go Patryk Zielonka. Pech…


Mniej pechowa okazała się za to 13. minuta spotkania. Stal wyprowadziła wzorową kontrę – prostopadłe podanie otrzymał Bartłomiej Madej, idealnie obsłużył… Patryka Zielonkę, który nie mógł nie trafić z kilku metrów do pustej bramki. 1-0!


(W facebookowym konkursie takiego przebiegu zdarzeń nie przewidział nikt.)


W 24. minucie zmaterializował się koszmar trenera Dawida Wojciechowskiego, któremu od wielu miesięcy sen z powiek spędza nasza postawa w defensywie przy stałych fragmentach gry. Który to już raz zostaliśmy skarcenie po rzucie rożnym… Na domiar złego goście „poprawili” dziewięć minut później – doskonałe dośrodkowanie z głębi pola napastnik Omegi wykończył świetnym strzałem w same widły. Szymon Milczarek, który jak zwykle spisywał się bez zarzutu, nie miał tym razem wiele do powiedzenia.


W 37. minucie zobaczyliśmy kopię naszej pierwszej bramkowej akcji. Grający bardzo wysoko goście ponownie nadziali się na kontrę, tym razem jednak Bartłomiej Madej dogrywał z lewej strony, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Adrian Gaugier.


W drugiej części gry na brak emocji również nie mogliśmy narzekać, choć nie były to emocje, jakich byśmy mogli sobie życzyć. W 66. minucie napastnik gości faulowany był przez jednego z naszych obrońców w polu karnym i po wykorzystanym rzucie karnym przegrywaliśmy 2-3. Nadzieje na wyrównanie rozbudziła w 70. minucie czerwona kartka (w konsekwencji drugiej żółtej) dla pomocnika Omegi, który w środku pola faulował sprytnie wymuszającego przewinienie Wiktora Dunajskiego. Niestety ostatnią pozycją w meczowym protokole była jednak nie bramka, a czerwona kartka zawodnika Stalówki. Na siedem minut przed końcem na trybuny odesłany został Bartłomiej Madej…


Stal Niewiadów – Omega Kleszczów 2-3 (2-2)


Bramki: Patryk Zielonka 13′, Adrian Gaugier 37′


Stal: Milczarek – Kotynia, Idzikowski, Bożyk, Wiśnik – Głowacki (Bobrek), Trepiak, Dunajski, Zielonka – Madej (cz.k), Gaugier (C).