Memoriał Jerzego Sobczyka w GOK

W niedzielę 4 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe brydżyści rywalizowali w Memoriale Jerzego Sobczyka – byłego dyrektora ekonomicznego Zakładów Sprzętu Precyzyjnego NIEWIADÓW S.A.

To za przyczyną tej dyrekcji niezwykle intensywnie inwestowano z korzyścią dla zakładu i mieszkańców osiedla w Niewiadowie. Rozbudowano zakład, budowano hale produkcyjne, kolejne bloki mieszkalne, basen, ośrodek wczasowy w Ustce, rozbudowano szkołę, wybudowano hotel, zadaszono trybunę Stali Niewiadów i podjęto wiele innych inwestycji. Jednocześnie wyroby zakładu z powodzeniem sprzedawano w całej Europie a nawet w USA. Dbano o pracowników, którzy byli dowożeni do pracy z okolicznych miejscowości a w zakładzie pracowało wówczas blisko 2,5 tys. osób. Był to złoty okres rozwoju Niewiadowa.

Dyrektor Jerzy Sobczak był miłośnikiem brydża i stąd pomysł zorganizowania turnieju jego imienia i przypomnienia młodym pokoleniom wyjątkowej postaci wielkiego społecznika. Po roku 2000, w czasach przekształceń i restrukturyzacji zakładu, pomimo tego, że był już emerytem, dyrektor Sobczyk przychodził do zakładu, pytał o pracowników, czy pracują, czy nie grożą im zwolnienia. Cały czas działał aktywnie w lokalnym środowisku i w powiecie.

Na turnieju w towarzystwie męża, była obecna córka dyrektora – Bożena Liberda, w swoim czasie główna księgowa fabryki przyczep a obecnie główna księgowa szpitala w Bełchatowie. Obecny na turnieju syn, Roman Sobczyk, był informatykiem, który ze Zbigniewem Milewskim (grającym w turnieju) w przeszłości dbał o komputeryzację biur i produkcji niewiadowskiego zakładu.

W turnieju grali zawodnicy z Łodzi, Piotrkowa, Bełchatowa, Ozorkowa, Łowicza, Tomaszowa Maz., Pabianic, Brzezin, Koluszek, Wolborza, Moszczenicy oraz Niewiadowa. W sumie zgłosiło się aż 17 par.

Wyniki rywalizacji:

1 miejsce – Piotr Wnuk i Jan Dziubałtowski z Piotrkowa

2 miejsce – Jan Samiec (Stal Niewiadów) i Jan Ruszkiewicz (Włókniarz Moszczenica). Nawiasem mówiąc, ta para w lutym wygrała mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.

3 miejsce – Piotr Majewicz i Marek Gruchała (MKS Bzura Ozorków).

Lechię Tomaszów reprezentowali – Waldemar Gałek, Bohdan Przyjemski, Edmund Kociński, Krzysztof Mielczarek, Grzegorz Jabłoński, Wojciech Składowski i Mirosław Patyński. Klub Stal Niewiadów reprezentowali – Paweł Ciach, Grzegorz Kłach, Zbigniew Milewski i Jan Samiec.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez wójta gminy Ujazd Artura Pawlaka. Jan Samiec podziękował uczestnikom turnieju za wysoki poziom rywalizacji oraz tak liczną obecność ligowych zawodników na bardzo ważnym memoriale dyrektora zakładu, który w dużym stopniu zadecydował o tym, jak wygląda dziś ten fragment gminy Ujazd.