Narodowe Święto Trzeciego Maja w Gminie Ujazd

Zgodnie z tradycją i dzięki sprzyjającej pogodzie, na placu Kościuszki w Ujeździe miała dziś miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. kan. Bogumiła Bylinkę, proboszcza Parafii p.w. św. Wojciecha w Ujeździe.

Po niej Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak zwrócił się do obecnych delegacji i mieszkańców dziękując za obecność i przypominając wagę obchodzonego święta.

Tuż po mszy miał miejsce pokaz Poloneza przygotowanego przez dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca NIEWIADÓW (opiekun - Mariusz Wolski) oraz młodzież Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów (opiekun - Agnieszka Sitarek). Po tańcu pokazowym zaproszono do tańca także wszystkich chętnych, którzy przybyli na uroczystość.

Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, pomnikiem żołnierzy 43 pp poległych w bitwie o Ujazd w 1939 r. oraz pod pomnikiem Obrońców Westerplatte i nauczycieli - ofiar II wojny światowej.

Pogoda na szczęście dopisała. To nie koniec obchodów Narodowego Święta 3 Maja. W najbliższą niedzielę zwieńczy je spektakl "Zapis u rejenta" przygotowany przez Koło Teatralne GOK w Ujeździe.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera