Podwójna Laureatka z Osiedla Niewiadów

1(1).jpeg 2(1).jpeg

Jest rzeczą niezwykle trudną zostać laureatem konkursu organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Zostać podwójnym laureatem rok po roku, to sukces wyjątkowy. A jednak ! Uczennica Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów zdołała zdobyć laury: w 2016 r. z języka polskiego,
a w bieżącym z historii! Taki ogromny sukces nie przychodzi ot tak sobie. Oczywiście, prócz wrodzonego talentu, potrzebna jest ogromna praca. Takiej nie zabrakło; przed lekcjami, po lekcjach , w czasie ferii czy domu rodzinnym. Poza tym na uwagę zasługuje fakt odkrycia przez nauczycieli Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów talentu Joasi, a zrobiły to panie: Maria Król i Hanna Politowska. 
Jestem uczennicą klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów - mówi Joanna. Od zawsze fascynowała mnie historia – starożytna kultura, dawne tradycje i obyczaje oraz ideologie antycznych filozofów. Z pomocą pani Hanny Politowskiej, nauczycielki tego przedmiotu w mojej szkole, mogłam rozwijać swoją pasję. Udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii był dla mnie dodatkową motywacją do nauki, a zdobycie tytułu laureata - ogromną satysfakcją. Ale w moim życiu jest również miejsce na inne pasje. Od kilku lat gram na keyboardzie, jeżdżę konno, interesuję się też teatrem i wszystkim, co związane jest z powstawaniem filmu. W przyszłości chciałabym zostać szaloną pisarką z ołówkiem za uchem i pomysłami w kieszeni. Choć całkiem możliwe, że skończę w bibliotece, zgłębiając tajemnice starożytnych Rzymian.

Laureatce życzymy odkrycia kolejnych pasji i następnych sukcesów.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera