Bezpieczny Internet

Siódmego lutego Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Maz. wraz z Przedszkolem Samorządowym w Ujeździe już po raz kolejny uroczyście zainaugurowały obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, będącego inicjatywą Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
Najmłodsi zgłębiając tematykę szeroko rozumianego niebezpieczeństwa płynącego ze strony komputera i sieci Internet, uczestniczyli w specjalnie przygotowanych przez nauczycielki zajęciach, tworzyli także tematyczne prace plastyczne. Kulminację obchodów stanowiła pogadanka profilaktyczna przeprowadzona przez oficera prasowego KPP w Tomaszowie Maz. nadkom. Katarzynę Dutkiewicz - Pawlikowską, wspólny śpiew oraz taniec w rytm "komputerowych rapów". Był też czas na czytanie opowiadania z książki Zofii Staniszewskiej "Dzieci w sieci dobrych manier" (w ramach kampanii głośnego czytania „Cała Polska czyta dzieciom”), projekcję bajki edukacyjnej z portalu "Sieciaki.pl" a także rozdanie najbliższym przedszkolaków ulotek informacyjnych z radami bezpiecznego korzystania z sieci Internet.
Warto podkreślić, że w związku z dominująca kolorystyką inicjatywy „Safer Internet” najmłodsi ubrani byli w żółte podkoszulki, a na pamiątkę obchodów tego szczególnego dnia i realizowanych zajęć otrzymali żółte baloniki.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera