Bezpieczny senior

W ramach "Powiatowych dni bezpieczeństwa" przebiegających pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego, Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak i Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman zorganizowali w GOK bezpłatne szkolenie pt. "Bezpieczny senior".
Spotkanie moderowane przez Rzecznika Powiatowej Komendy nadkom. Katarzynę Dutkiewicz-Pawlikowską dotyczyło wielu aspektów bezpieczeństwa osób, które ze względu na swoje dobre serce często padają ofiarami różnego rodzaju przestępców. Podinsp. Arkadiusz Knap - Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przestrzegał przed często występującymi oszustwami ("na wnuczka", operatorzy - naciągacze itp.). Powiatowa Rzecznik Praw Konsumenta Agnieszka Drzewoska-Łuczak przypominała o prawach konsumenta, w tym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w przypadku robienia różnego rodzaju zakupów i podpisywania umów. Można było również zobaczyć (i poćwiczyć) proste techniki samoobrony (prezentowała je m.in. sierż. Marta Mysor, aktualna i kilkukrotna Mistrzyni Europy w Taekwon-do). Michał Kędziora z WORD w Piotrkowie Tryb. opowiadał ze swojej strony o równie ważnych a często lekceważonych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, szczególnie w nocy. Przy tej okazji wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ufundowane przez wójta Artura Pawlaka opaski odblaskowe z logo gminy. Na koniec w podziękowaniu za bardzo ciekawe spotkanie komendant Herman otrzymał od Koła Emerytów i Rencistów z Niewiadowa obraz namalowany w "dorosłej" pracowni plastycznej GOK.
Przy okazji spotkania wójt wręczył również pierwsze Karty Seniora, które zaistniały w przestrzeni gminy od nowego roku i umożliwiają korzystanie z różnego rodzaju zniżek i rabatów.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera