Aktywne Mikołajki w GOK

 

 

W dniu dzisiejszym w GOK obowiązuje strój oficjalny - czapka mikołaja. Gminny Ośrodek Kultury hucznie obchodzi imieniny świętego zapraszając wszystkich na "Aktywne Mikołajki".
Akcja trwa cały dzień, ale jej najgłośniejszym akcentem była przedpołudniowa wizyta przedszkolaków z Ujazdu i Osiedla Niewiadów. Mikołaj, który przybył do GOK, zjawił się w całkiem licznym towarzystwie. Był Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak, Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej nadkom. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska i oczywiście mikołaj, który zanim wspólnie z wójtem wręczył drobne podarunki upewnił się, czy dzieci wiedzą, co znaczy bezpieczne zachowanie na drodze. W swojej drugiej odsłonie, jako biskup (w tej roli ksiądz Piotr Kępniak, wikariusz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Maz.), w mitrze na głowie, przedstawił dzieciom historię, jak stał się patronem tych, którzy wręczają prezenty i wspomagają potrzebujących. Tym razem to mali mikołajowie, starając się być godnymi swojego patrona, wręczyli biskupowi z Miry prezent, co wywołało na jego brodatej twarzy szeroki uśmiech.
Ten dzień miał być jednak przede wszystkim aktywną zabawą. Prowadziła ją Dyrektor GOK Monika Saktura, która poprowadziła rozgrzewkę i animowała najróżniejsze zabawy ruchowe. Pomagała jej Śnieżynka - Monika Świnoga, która rozruszała maluchy i ich wychowawczynie w rytmie ZUMBA. Dodatkowo wokaliści przygotowani przez Małgorzatę Karazim zaśpiewali zebranym kilka piosenek, tym samym zapraszając na zajęcia wokalne, które od stycznia będą się odbywały w GOK.
Po południu grupa pań pod kierunkiem instruktora Tadeusza Lubickiego wyruszyła na trasę nordic walking z GOK ścieżkami do Zaosia i z powrotem. Należy zaznaczyć, że wszyscy mieli na głowie czapki mikołaja. Na koniec przyszedł czas na zumbę. Obie wtorkowe grupy - dziecięca i "dorosła", obowiązkowo ubrane w czapki mikołajów, tańczyły w rytmach latynoskich a za swój wysiłek nagrodzone zostały okazałym jabłkiem, podobnie jak uczestnicy nordic walking. Dwie skrzynki tych owoców ufundował radny Marek Grad. 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera