Listopad w przedszkolu w Ujeździe

 

 

Listopad upływa ujezdzkim przedszkolakom na wielu radosnych i jakże ciekawych działaniach. Z racji przypadających teraz świąt przeważała w nich tematyka patriotyczna...

Tuż po dniu Wszystkich Świętych najmłodsi odwiedzili pobliskie groby żołnierskie, zapalając na nich na znak pamięci symboliczne światełko... Z nieukrywaną dumą i radością pragniemy donieść, iż w XII Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej "Piękna nasza niepodległa" zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Przedszkole nr 2 im. M. Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim Maja Ślązak zajęła I miejsce, zaś Lena Jabrzyk zdobyła wyróżnienie! Małym wokalistkom najserdeczniej gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów!

9 listopada w ujezdzkim przedszkolu odbyło się piękne, niezwykle wzruszające widowisko patriotyczne "Polska to moja ojczyzna", które zaprezentowały 6-latki pod kierunkiem swojej wychowawczyni Lidii Piotrowskiej-Adamiec. Wzruszeni byli rodzice kilkulatków a także dyrektor GOK Monika Saktura oraz Sekretarz Gminy Ujazd Barbara Wojtaszek, które nie szczędziły swoich pochwał oraz jakże słów uznania... Delegacji przedszkolaków nie zabrakło także na gminnych obchodach Święta Niepodległości. Ochoczo skorzystali także z oferty edukacyjnej Muzeum Regionalnego im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Maz., uczestnicząc w ciekawych i jakże pouczających zajęciach "Herb, godło, flaga", dotyczących zarówno naszej "małej" jak i "dużej" ojczyzny, a przede wszystkim o symboli narodowych. Miesiąc listopad w placówce to także zbiórka zabawek dla oddziałów onkologicznych w ramach ogólnopolskiego programu "Mały wolontariat", udział w projekcie z zakresu edukacji artystycznej oraz językowej "Rubik Music School", a także początek działalności w ramach programu propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera