Polski Festiwal Sztuki Orzeł 2016

pfs.jpeg
 Polski Festiwal Sztuki Orzeł 2016 - to multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców, w dziedzinach takich jak: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. Festiwal Sztuki Orzeł 2016 promuje szeroko pojętą kulturę i sztukę polską, jej nowe nurty przedstawiając młode pokolenie artystów wraz z jego najlepszymi dokonaniami. Angażuje się w projekty, które będą się wyróżniać na tle innych produkcji i będą trafiały do odbiorcy z nawiązaniami do polskiej literatury, polskiej kultury i polskiej sztuki. Festiwal wspiera rodzimych artystów, by spełniać ich marzenia i prezentować ich talent światu. POLSKA to motyw przewodni nadsyłanych prac. W założeniach Festiwalu organizatorzy pragną zwrócić uwagę na szeroko rozumianą polskość zarówno w kontekście sztuki współczesnej jak i odwołań czy nawiązań do historii, tradycji i polskiego folkloru. Celem festiwalu jest obserwowanie, dokumentowanie i promowanie najciekawszych projektów artystycznych młodych twórców. Otwarta formuła festiwalu stwarza możliwość dotarcia i pokazania najważniejszych dokonań artystów z całej Polski.

Już 12 listopada na scenie EXPO XXI w Warszawie zaprezentuje się uczennica Publicznego Gimnazjum z Niewiadowa- Maja Korzeniowska z piosenką ‘Boję się’. Dzień później- 13 listopada wystawę zdjęć zaprezentuje Julia Lambert- również z Gimnazjum w Niewiadowie.

Młode artystki dotarły do finału tego konkursu pokonując wielu młodych artystów z całej Polski. Opiekę artystyczną nad uczennicami sprawuje Pani Agnieszka Iwanicka-Szczepaniak. Gratulujemy i  trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:

www .polskifestiwalsztuki.pl

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera