Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Spale

 

 

Jak co roku w pierwszą niedzielę lipca (7.07) w Spale odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Tradycyjnie wzięli w nim udział strażacy z Ujazdu i Przesiadłowa. W poprzednim roku przegląd miał formę konkursu, dlatego w roku 2013 był to tylko festiwal oraz pokaz umiejętności instrumentalnych i wokalnych strażackich orkiestr dętych. Nie zabrakło oczywiście akcentów ujezdzkich.

Występy druhów poprzedzone były wręczeniem odznaczeń. Między innymi Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został skarbnik OSP w Ujeździe Wojciech Reszka. Już po koncercie Wojciech Stachecki otrzymał również nagrodę jako najstarszy z członków orkiestr występujących w przeglądzie. Była też specjalna nagroda dla Dawida Zbiciaka z przedszkola w Ujeździe, który w bieżącym roku zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Popisy każdej z orkiestr były przyjmowane bardzo gorąco przez licznie zgromadzoną publiczność, między którą nie brakło przedstawicieli wszystkich szczebli samorządu lokalnego, posłów i wielu VIP, którzy przybyli na spotkanie incognito. Orkiestra z Ujazdu prowadzona przez kapelmistrza dh. Andrzeja Pągowskiego zagrała: "Marsz Luna", "One moment in time", polkę "Moje serce bije tylko dla ciebie" i wiązankę dwóch utworów: "Zabrałaś mi lato" i "Pozwól mi się pocałować".

Dodatkową atrakcją były występy pań z kabaretu Budka Kogutka z Kraśnicy, które w błyskotliwy sposób zabawiały publiczność znakomitymi skeczami i piosenkami własnego autorstwa.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera