Otwarcie świetlicy w Ciosnach

Ten budynek jest jednym z najstarszych istniejących w gminie Ujazd. Pamięta jeszcze czasy przedwojenne i kiedyś był po prostu siedzibą osobnej gminy Ciosny. Co ciekawe było to jeszcze w czasach, kiedy nie istniała gmina Ujazd a siedzibą gminy było Łazisko.

Od dawna budynek na rozdrożu w Ciosnach pełnił funkcję filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeździe oraz siedziby Uniwersytetu Ludowego i Domu Kultury. Tam była główna siedziba Łucy-Babek i zorganizowana była Izba Ludowa pełna pamiątek polskiej wsi. Kilka razy budynek był remontowany, ale ze względu na użyte do budowy materiały po krótkim czasie wracało zimno i dokuczliwa wilgoć.

Obecny remont, który trwał kilka ostatnich miesięcy, był przeprowadzony bardzo gruntownie. Wymieniono dach, poddasze, skuto wszystkie tynki, wymieniono drzwi, wyremontowano toalety i zaopatrzono budynek w nową instalację CO.

Otwarcie świetlicy miało miejsce w ostatnią sobotę, 15 października po zachodzie słońca. Na spotkanie zorganizowane przez sołtys Ciosen Agnieszkę Zając-Najder przybył Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Piotr Zimny, Kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Ujeździe Paweł Lasota i liczna grupa mieszkańców Ciosen. Sala z bogato zastawionymi stołami absolutnie nie świeciła pustkami. Na wstępie Joanna Mierzyńska w imieniu mieszkańców wierszem i piosenką dziękowała władzom gminy za piękny budynek. Wójt ze swojej strony nawiązując do tego, że remont nie był przeprowadzony błyskawicznie podkreślał, że „jako gmina, która jest jedną z najlepszych w województwie musimy dbać o to, żeby tego typu inwestycje realizować jak najbardziej porządnie i dokładnie”. Dziękował Radzie Gminy za przesunięcie środków na ten cel, kierownikowi Pawłowi Lasocie za nadzór nad inwestycją oraz za osobiste zaangażowanie sołtysom: Agnieszce Zając-Najder i nieżyjącej już niestety Elżbiecie Sulmie, której marzenie o pięknej świetlicy właśnie się spełniło.

W rodzinnej atmosferze wszyscy bawili się początkowo tylko przy stołach a po krótkim czasie ruszyli do tańca przy muzyce sączącej się z nagłośnienia w które niedawno wzbogaciło się sołectwo Ciosny.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera