Dzień Seniora w Skrzynkach

W środę 12 października w Domu Kultury w Skrzynkach Dzień Seniora świętowało Koło Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Tomaszowie Maz.
Prezes Koła Halina Haliniak witała zarówno członków Koła jak też zaproszonych gości: Prezesa PSERiI w Tomaszowie Maz. Mariana Pająka wraz z Sekretarz Stowarzyszenia Haliną Gawarzyńską, Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, Przewodniczącego Rady Gminy Ujazd Piotra Zimnego, Dyrektor Powiatowego Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Maz. Oddział w Ujeździe Wiesławę Matera, prezesów zaprzyjaźnionych kół z terenu gminy Ujazd, oraz przyjaciół Koła.
Tradycyjnie po złożeniu życzeń wójt wręczył medale Stowarzyszenia dla najbardziej zasłużonych członków. Złotą odznakę otrzymała Leokadia Kotynia, srebrną Halina Bożyk a brązowe Antoni Wojciechowski i Lucyna Węgrzynowska. Dyplomy za pracę na rzecz Stowarzyszenia otrzymali: Paulina Kotynia, Krystyna Reszka, Józef Karliński i Cecylia Staroń. Gratulacje z okazji ukończenia 80. roku życia otrzymały: Bronisława Wolak i Paulina Kotynia.
Korzystając z okazji wójt Artur Pawlak zapewniał, że emeryci zawsze mogą liczyć na pomoc władz gminy. Jako dowód przytoczył zaangażowanie w realizację kompleksowego remontu Domu Kultury w Skrzynkach oraz czterokrotny wzrost wsparcia finansowego dla każdego z kół od początku kadencji obecnego wójta i Rady Gminy. Od stycznia następnego roku wprowadzone zostaną ponadto Karty Seniora (ogólnopolska i lokalna). Będą one pozwalały na korzystanie z niektórych usług i rabatów w wybranych firmach między innymi na terenie gminy Ujazd. W ramach programu SENIOR będą także zniżki dla osób samotnych i najniżej uposażonych w opłatach za odbiór odpadów komunalnych. Na terenie gminy powstaną także Kluby Seniora (na początek w Ujeździe, Osiedlu Niewiadów i w Skrzynkach). Będzie to miejsce spotkań starszych ludzi a od czasu do czasu organizowane tam będą spotkania tematyczne poświęcone ważnym sferom życia tej grupy osób.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera