Piknik emerytów z Ujazdu

W środę 21 września na terenie działki rekreacyjnej Sołectwa Ujazd miał miejsce piknik na zakończenie lata i przywitanie jesieni. Organizatorem było ujezdzkie Koło Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Maz. Na początek prezes Bronisław Bożyk podziękował za przybycie członkom koła i przybyłym gościom w osobach Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, Sołtysa Ujazdu Tomasza Sobczaka, prezesom Kół PSERiI w Niewiadowie - Wiesławie Błażejewskiej i w Skrzynkach - Halinie Haliniak, redaktorowi naczelnemu "Naszej Gminy" Jarosławowi Cielebonowi oraz dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Ujeździe, które przybyły na uroczystość ze swoimi opiekunkami.
Wszystkim wymienionym składają jeszcze raz serdeczne podziękowania.

W bardzo dobry humor wprowadziło zebranych słońce, które z minuty na minutę coraz śmielej wychylało się zza jesiennych chmur. Resztę wzięły na siebie dzieci. Dały popis artystyczny, po części kabaretowy, po części wzruszający. Oprócz owacji zebranych otrzymały w nagrodę również coś słodkiego.
Dziękując za zaproszenie wójt Artur Pawlak zwrócił uwagę na aktywność Sołectwa Ujazd, które zdobyło się na zorganizowanie tego uroczego miejsca relaksu. Zapewnił również o tym, że myśli o lepszych warunkach lokalowych dla ujezdzkich emerytów. Szansą może być budynek, gdzie obecnie znajduje się przedszkole, ponieważ w najbliższych planach przewidziana jest budowa jego nowej siedziby, gdzie dzieci mogłyby wprowadzić się już w 2018 r.
Emeryci jak zwykle świetnie się bawili i cała garścią korzystali z infrastruktury placu, biesiadując pod rozległą wiatą, piekąc kiełbaski i kaszanki na murowanym grillu i bawiąc się przy muzyce sączącej się z nagłośnienia, które niedawno zakupiono z Funduszu Sołeckiego.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera