Narodowe czytanie "Quo vadis" w Ujeździe

W sobotę 3 września na placu Kościuszki w Ujeździe po raz czwarty odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ujeździe we współpracy z Zespołem Szkół w Ujeździe. Trzy lata temu uczniowie i nauczyciele czytali "Zemstę" i bajki Aleksandra Fredry, następnie "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, rok temu "Lalkę" Bolesława Prusa. W tym roku po raz drugi przyszedł czas na Sienkiewicza i jego najsłynniejszą na świecie powieść - "Quo vadis".

Wspólne czytanie rozpoczął sołtys Ujazdu Tomasz Sobczak, który wprowadził zebranych w świat bohaterów powieści. Po nim czytali zarówno uczniowie z Ujazdu: Karolina Kotynia, Martyna Bator, Wiktoria Najder, Aleksandra Szulc, Izabela Biniek, Wiktoria Chojnacka, Patrycja Kwiatkowska, Julia Lenarcik, Martyna Jędrzejczyk, Marcel Chojnacki, Mateusz Kuczyński, Janusz Siewier jak również Teresa Muszyńska - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeździe, Emilia Małagowska i Marta Siewier - nauczycielki ZS w Ujeździe, Jarosław Cielebon - instruktor GOK i redaktor "Naszej Gminy" oraz Magdalena Puchta.

Były fragmenty przedstawiające główne postacie książki, opisy najbardziej dramatycznych momentów związanych z męczeństwem chrześcijan oraz oczywiście najbardziej znana scena walki Ursusa z olbrzymim turem o życie pięknej Ligii. Po raz kolejny można było odkryć jak doskonałym pisarzem był Sienkiewicz, jak plastyczne były jego opisy i jak świetny klimat potrafi stworzyć nawet za dnia na otwartej przestrzeni dużego placu.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera