Finał Lata w teatrze 2016

W piątek i sobotę kończyliśmy naszą przygodę z tegorocznym "Latem w teatrze". Przed obu spektaklami, które były finałami wieńczącymi dwutygodniowe dzieło, odbyła się oczywiście rozgrzewka i próby generalne. Dopięcie scenografii, charaktryzacja, mały stres i można było występować przed równie podekscytonowaną publicznością.
Opowiedziana historia (zresztą równie niesztampowa, jak całe zajęcia) dotyczyła licytacji wspomnień przeprowadzanej przez Regionalne Biuro Odnajdywania Wspomnień. Udział wzięły wszystkie grupy uczestników, ale nie będziemy zdradzać szczegółów spektaklu, ponieważ za jakiś czas będzie można obejrzeć jego nagranie. Po zakończeniu przedstawień wyznaczone ekipy złożyły w specjalnych skrytkach geocachingowych to, co chciałyby przekazać kolejnym pokoleniom poszukiwaczy pamięci.
Zarówno prowadzący i uczestnicy zajęć, jak również organizator zajęć - Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe dziękują zarówno partnerom projektu, czyli Gminie Ujazd, która dofinansowała projekt w wysokości 6 tys. zł, Instytutowi im. Zbigniewa Raszewskiego, dzięki któremu pozyskano na projekt ponad 40 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zakładowi Sprzętu Precyzyjnego "NIEWIADÓW" oraz Grażynie i Stanisławowi Najdrom za udostępnienie miejsca na  przedstawienia, mediom, które relacjonowały wydarzenie, rodzicom, za zaufanie i wszystkim, którzy przybyli na finałowe spektakle.
Mamy nadzieję, że tego typu przygoda nie jest tylko wydarzeniem jednorazowym.

Spektakl "Łowcy wspomnień" w Niewiadowie
 

 

Spektakl "Łowcy wspomnień" w Ujeździe
 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera