Lato w teatrze Dzień 2

Drugi dzień zajęć upłynął (dosłownie, ponieważ nieźle padało) w atmosferze wytężonej pracy. Nie ma nic lepszego przed, lub po wysiłku umysłowym jak spacer, dlatego na przed obiadem wybraliśmy się na wyprawę do Ujazdu. Odwiedzaliśmy najstarszy w okolicy młyn (ma ponad 730 lat!), kościół z tablicą nagrobną pogromcy krzyżaków - Piotra Dunina a zbudowany przez prymasa Andrzeja Olszowskiego, rodem z pobliskiej Olszowy. Podziwialiśmy też piękny pałac Ostrowskich w równie imponującym parku, kiedyś jednym najpiękniejszych w Polsce. Badaliśmy wpływ upływu czasu na zmianę otoczenia konfrontując to, co widzimy z przyniesionymi zdjęciami i planami budynków.
Po powrocie każda z grup zabrała się do swojej pracy. W większości nawiązywały one do ożywienia przeszłości. Grupa rekonstrukcji ruchu odgrywała scenki z różnych epok, rekonstrukcji dźwięku bawiła się z różnymi stylami muzyki a rekonstruktorzy przestrzeni układali słowne puzle na podstawie kilku artefaktów z przeszłości.
Na koniec dnia żegnaliśmy się fragmentem książki o pewnym domu, który żyje w zm ieniającym się otoczeniu, wśród coraz to nowego krajobrazu i coraz to nowych ludzi...

[gallery,id_cms='293']

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera