Znowu na Politechnice

W dniu 17 maja po raz kolejny grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Ujeździe pod opieką pań nauczycielek: Krzysztofy Knap – Misztal oraz Anety Bubel wzięła udział w zajęciach na Politechnice Łódzkiej. 
Tym razem gościli na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Wizytę rozpoczął wykład z pokazem "Energia odnawialna", który poprowadził mgr inż. Wojciech Łyżwa. 
Następnie uczniowie z Ujazdu spotkali się ze studentami z koła naukowego „Skaner”, gdzie merytorycznym opiekunem grupy był dr hab. inż. Grzegorz Granosik. Obserwowali prace doświadczalne, rozmawiali ze studentami na temat studiowania i innych rzeczy związanych z dydaktyką uczelni w danym zakresie - w tym przypadku na wydziale „Automatyka i robotyka”;
Po niezwykle ciekawym spotkaniu, w trakcie którego przyszli inżynierowie mogli oglądać i sterować nowoczesnymi robotami  przeszli do zwiedzania laboratorium wydziału Mechatroniki po którym oprowadził dr. inż. Marcin Lefik. Uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób testowane i unowocześniane są sprzęty codziennego użytku tj. pralka, zmywarka, windy. Mieli szansę wypróbować zmodernizowane pojazdy lekkie. Na koniec wizyty odbyły się rozmowy na temat poszczególnych kierunków kształcenia na wydziale EEIA. Niestety to już na razie ostatnie spotkanie na Politechnice. Uczestnicy wyjazdu z niecierpliwością czekają na wyjazdy w kolejnym roku szkolnym.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera