Piknik Rodzinny w Olszowej

11 czerwca w sobotnie popołudnie boisko wiejskie w Olszowej stało się miejscem spotkania rodzin z Sołectwa Helenów i z Sołectwa Olszowa.
Pogoda dopisała, organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji, toteż frekwencja jak zwykle nie zawiodła. Piknik rozpoczął się emocjonującym meczem, który sędziował Pan Marcin Kocięba. Mecz był zacięty, każda z dziewcząt starała się dać z siebie wszystko a  publiczność oklaskiwała je gromkimi brawami. Ostatecznie wygrała drużyna w ciemnych strojach 18:14. Jednak obie drużyny zostały nagrodzone wartościowymi nagrodami.
Następnie przyszedł czas na konkursy i zabawy.  Zarówno dzieci, jak i ich rodzice z wielką ochotą brały w nich udział. A konkursów i konkurencji nie brakowało. Był rzut beretem sołtysa, wyścig pająków, hula-hop dla tatusiów, wyścig żółwi i wiele innych. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu ze znajomości literatury dla dzieci, niektórzy uczestnicy wręcz domagali się aby taki konkurs się odbył.  Tradycyjnie też odbyło się malowanie plakatów przeciw uzależnieniom. Dzieci bardzo chętnie rysowały, malowały – tworzyły ciekawe prace, które później zostały wywieszone aby każdy mógł podziwiać. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto każde dziecko z okazji swojego święta dostało upominek.
Były też i inne atrakcje. Dużą ciekawość, zwłaszcza tych najmłodszych dzieci wzbudził wóz strażacki, a starszych pokaz pierwszej pomocy, który przygotowali strażacy z OSP Ujazd.
Niezmiennie dużą popularnością cieszyło się „studio urody”, gdzie starsze koleżanki malowały dzieciom buźki w zabawne wzory i robiły tatuaże. Jednak największą frajdę sprawił dzieciakom „dmuchaniec”, na którym mogły bawić się do woli.
Przez cały czas trwania pikniku stał rozstawiony stół z ciastami upieczonymi przez mamy, owocami, słodyczami i napojami. W międzyczasie rozpalono ognisko, przy którym można było upiec sobie kiełbaskę. To był wspaniały dzień. Piękna pogoda, roześmiane buzie dzieci i chęć do zabawy do ostatnich chwil, to dowód na to ,że piknik się udał.
Organizatorzy: Sołtys Sołectwa Helenów, Sołtys Sołectwa Olszowa, Gminna Biblioteka Publiczna- Filia w Olszowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Olszowej kierują gorące podziękowania do: Pana Artura Pawlaka Wójta Gminy Ujazd, Fermy Drobiu Olszowa, F.P.U. „Karczewski” Łominy, Firmy KREISEL Ujazd. Podziękowania należą się również mamom, które jak zwykle nie zawiodły.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera