Mistrz Techniki z Niewiadowa

20160422_145242.jpeg

Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów po raz pierwszy uczestniczył w wojewódzkim konkursie „Mistrz techniki to ja”.

Po raz pierwszy i już z sukcesem. Zdobywcą II miejsca został Jasiek Korbel – uczeń szóstej klasy szkoły w Niewiadowie przygotowywany przez nauczyciela informatyki i techniki – p. Bożenę Kosternę. Pod czujnym okiem opiekuna przygotował model maszyny do puszek z napojami. Działającą!

Celem współzawodnictwa w konkursie było zachęcanie dzieci i młodzieży do rozwijania kreatywności w zakresie myśli technicznej i twórczego podejścia do rzeczywistości oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących rozwiązań technicznych i umiejętności manualno-motorycznych uczniów.

Podczas finałów uczniowie prezentowali zaprojektowane i wykonane przez siebie modele i urządzenia. Nie byłoby w tym wielkiej trudności, gdyby nie „mądre głowy” w jury. Prace oceniali wykładowcy Politechniki Łódzkiej oraz przedstawiciele Łódzkiego Centrum Doskonalenia Kadry Nauczycielskiej i Pedagogicznej.

Po indywidualnej prezentacji prac odbyła się Sesja Hot Work, której celem miało być wypracowanie nowych rozwiązań technicznych dla prac zgłoszonych do etapu wojewódzkiego konkursu. Podczas Sesji Hot Work finaliści pracowali w 3 osobowych losowo dobranych grupach zadaniowych. Efektem pracy grupy zadaniowej miało być nowe zastosowanie dla połączonych trzech zaprezentowanych w pracach konkursowych innowacji (np. znaleźć wspólne zastosowanie techniczne dla makiety salonu fryzjerskiego, konstrukcji konewki i drona).

Komisja Konkursowa podczas oceny brała pod uwagę kreatywność i użyteczność nowych rozwiązań technicznych.

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera