Razem z Tobą Matko

Dzisiaj od rana trwają w GOK przesłuchania w ramach I Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej i o Matce "RAZEM Z TOBĄ MATKO" OSIEDLE NIEWIADÓW 2016. Patronat honorowy nad konkursem objął: Starosta Tomaszowski -  Mirosław Kukliński, Proboszcz Parafii Ujazd – ks. kan. Bogumił Bylinka oraz Wójt Gminy Ujazd – Artur Pawlak.

Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ujeździe. W konkursie bierze udział wielka grupa zawodników (indywidualnie i zespołowo) z Ujazdu, Osiedla Niewiadów, Tomaszowa, Zawady, Łaznowa, Popielaw, i Luboczy k. Rzeczycy w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. Konkurs ma łączyć zarówno przybliżenie młodzieży idei chrześcijańskiej, Maryjnej, podkreślanie roli rodziny i matki oraz ma umożliwić zdobywanie doświadczenia estradowego utalentowanym dzieciom i młodzieży. Wykonawcy przygotowują dwa utwory: jeden poświęcony Maryi a drugi związany z tematyką Dnia Matki. Zawodników ocenia jury w składzie: Wojciech Dyner – prezes Fundacji PRO MUZA, ks. Karol Drąg – wikariusz Parafii św. Wojciecha w Ujeździe, Roman Wojciechowski – wybitny muzyk ludowy i Mirosław Zieliński – pedagog i akompaniator zespołów ludowych działających w gminie Ujazd. jury ocenia dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretację pieśni i ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, natomiast wszyscy wykonawcy -  pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej szkoły: niewiadow.edu.pl. Finał i rozdanie nagród będzie miało miejsce w niedzielę 29 maja po południowej mszy świętej połączonej z koncertem Galowym w kościele w Ujeździe.

Koordynatorem konkursu jest katechetka i nauczycielka chemii ze szkoły w Osiedlu Niewiadów Agnieszka Sitarek. Patronem medialnym jest „Nasz Dziennik”.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera