Witaj Majowa Jutrzenko!

img-0081-big.jpeg 

Przedszkolaki z grupy 4 i 6 latków przygotowały piękny montaż słowno – muzyczny, podczas którego przybliżyły zebranym gościom treści patriotyczne świąt majowych ( 1 maja- święto pracy, 2 maja- dzień flagi narodowej , 3 maja uchwalenie konstytucji oraz 4 maja święto strażaka) Od samego rana dzieci wyczekiwały z niecierpliwością na uroczystość w czasie której wspólnie z zaproszonymi gośćmi odśpiewały mazurka dąbrowskiego miały także okazję wysłuchać wierszy i piosenek patriotycznych. Piękne stroje i tańce nadały szczególnego charakteru tej uroczystości. Na podsumowanie dzieci złożyły wszystkim strażakom oraz tym przybyłym do nas życzenia z okazji ich święta.04.05 odbyło się kolejne niezapomniane "sportowe" spotkanie uczniów gimnazjum z naszymi starszakami! Tym razem po intensywnej rozgrzewce uczniowie zaprosili przedszkolaków na mecz piłki nożnej! Zabawa była pyszna, dostarczyła wszystkim - zarówno młodszym , jak i starszym moc radości!
Następnie 5.05.2016 r. wzięliśmy udział w wycieczce do arboretum w Rogowie. Wycieczka ta odbyła się w nawiązaniu do projektu "i owada znać wypada", więc tym razem nastawiliśmy się na spotkanie z owadami. Dzieci obserwowały je w środowisku naturalnym, jakim jest las oraz zdobywały wiedzę o tych stworzonkach podczas zwiedzania muzeum lasu i drewna. Widzieliśmy pszczoły, trzmiele zapylające kwiaty, mrówki spacerujące wśród traw , biedronki wygrzewające się w wiosennym słońcu, motyle machające kolorowymi skrzydełkami. Najpiękniejsze było to, że wszędzie było widać pracę pani wiosny, która wszystko ubrała w zielone, żółte, różowe kolory.

img-0088-big.jpeg

Ponieważ bardzo lubimy wycieczki 28 kwietnia 2016 r.,  wybraliśmy się na wycieczkę do sadu. Mieliśmy okazję zobaczyć niesamowity widok. Śliwy i grusze przystrojone były w białe kwiaty z żółto- brązowymi środkami, natomiast jabłonie zaczynają przywdziewać różową szatę. Wiśnie swoje delikatne gałązki przybrały dopiero w zielone pączki, więc na kwiaty trzeba jeszcze trochę poczekać. Między kwiatami wesoło latały pszczoły i zbierały słodki nektar. Od czasu do czasu mieliśmy okazję zaobserwować głośno bzyczącego trzmiela. Dzieci na wycieczkę zabrały ze sobą lupy, lornetki, więc doskonale zaobserwowały ten wzmożony ruch w sadzie. Miały również możliwość posłuchania wielu ciekawostek o znaczeniu owadów w życiu roślin, które opowiadał właściciel sadu pan Andrzej Suszyna. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na tę wycieczkę i mamy nadzieję odwiedzić sad jesienią, kiedy zamiast kwiatów będą owoce.

Dla naszego przedszkola ekologia to priorytetowe zadanie. Zawsze dbamy o środowisko, uczestniczymy we wszystkich akcjach związanych z jego ochroną. Zbieramy zużyte baterie, nakrętki, makulaturę, a tym samym dbając o czystość pomagamy chorym dzieciom, zwierzętom. Przez cały rok uczymy się, jak dbać o rośliny, zwierzęta, poznajemy ich potrzeby i staramy się na miarę możliwości je zaspakajać. W związku ze Świętem Ziemi wszystkie dzieci uczestniczyły w uroczystości na jej cześć. Dzieliły się swoją wiedzą , jak dbać o środowisko, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, wygłaszały wiersze. Każde dziecko narysowało „list dla ziemi”. Na koniec uroczystości, aby nie być gołosłownym, zaopatrzeni w rękawice i worki, udaliśmy się do pobliskiego lasu i oczyściliśmy go ze śmieci.

Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera