Laury za Sienkiewicza

mms_img-11786009890.jpeg

Paulina Ostrowska z Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów z powodzeniem wzięła udział w międzyszkolnym konkursie poświęconym życiu i twórczości literackiej Henryka Sienkiewicza. Został on zorganizowany w ramach obchodu Roku Sienkiewiczowskiego, ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem było przede wszystkim przybliżenie życia i twórczości pisarza oraz rozbudzenie kreatywności młodzieży. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu tomaszowskiego, opoczyńskiego i piotrkowskiego. Każdy uczestnik musiał samodzielnie przygotować pracę w jednej z trzech kategorii poświęconą twórczości i życiu pisarza. Paulina wybrała opcję z prezentacją multimedialną, ponieważ, jak mówi, zdecydowanie najlepiej czuje się łącząc elementy literatury i informatyki.
W miniony piątek, wraz ze swoją opiekunką – nauczycielką języka polskiego Bożeną Małagocką. Zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów do ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Paulina Ostrowska odebrała nagrodę za PIERWSZE MIEJSCE! "Uważam to za swój osobisty sukces, gdyż wpłynęło w mojej kategorii naprawdę wiele prac - podkreśla Paulina". 
Serdecznie polecam wszystkim branie udziału w różnorodnych konkursach - dodaje. Pamiętajmy, że sprawdzanie siebie, własnych możliwości może sprawiać nam frajdę, a jeśli czasem przynosi sukces, to radość jest tym większa.                  

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera