Uroczystości Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Uroczystości Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w gminie Ujazd rozpoczęły się w tym roku od uroczystej Mszy Świętej na Placu Kościuszki w Ujeździe koncelebrowanej przez proboszcza ks. kan. Bogumiła Bylinkę i ks. Karola Drąga. Inaczej niż w latach poprzednich po mszy i okolicznościowym przemówieniu Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, młodzież z Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów zaprezentowała pokaz staropolskiego poloneza, do którego zaproszono także uczestników uroczystości.

Następnie władze gminy, przedstawiciele szkół, związków, stowarzyszeń i organizacji gminnych złożyli wiązanki i kwiaty w miejscach pamięci narodowej, czyli pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Placu Kościuszki, pod pomnikiem 43 Pułku Piechoty 13 DP, poległych w obronie jazdu we wrześniu 1939 r., oraz pod pomnikiem Obrońców Westerplatte i nauczycieli - ofiar II wojny światowej. Korowód prowadzili strażacy na czele z komendantem Stanisławem Reszką i orkiestra dęta OSP Ujazd z kapelmistrzem Andrzejem Pągowskim.

Pogoda z początku postraszyła deszczem, ale sama msza i dalsze uroczystości przebiegły w rosnącym z minuty na minutę gorącu, jak przystało na takie piękne, wiosenne święto.

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera