Lato w teatrze 2016

LWT.png      2_it_logo_na ulotki i www.jpeg      e-teatr_temp.jpeg

Odwiedź Fan page
Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

Podobnie jak rok temu, został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.

W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

LATO W TEATRZE 2016 organizują:

LATO W TEATRZE +

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach + Polski Związek Niewidomych Okręg Świętokrzyski  (Kielce), Wrocławski Teatr Lalek + Galeria ArtBrut (Wrocław), TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych + Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” (Bukowina Tatrzańska, Niedzica), Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne "Stacja Bukownica" + Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kraszewice (Bukownica), Teatr Lalek "Pleciuga" ze Szczecina + Centrum Kultury w Resku (Szczecin, Resko), Stowarzyszenie Teatr Wiczy + Teatr Agrafka (Chełmno), Stowarzyszenie Działań Twórczych REPUBLIKA WARSZAWA + Biłgorajskie Centrum Kultury (Trzęsiny)Stowarzyszenie Teatr Okno z Białegostoku + Grupa Coincidentia (Białystok), Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku + Inkubator Kultury Kulmiasto (Gdańsk), Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki + Stowarzyszenie Opolskie Lamy (Opole), Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Ośrodek Kultury Gminy Wolin (Stepnica)

LATO W TEATRZE

Grupa Inicjatywna Baranówko (Mosina), Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana (Będzin), Stowarzyszenie Biały Zdrój (Bralin), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn), Miejski Ośrodek Kultury (Dynów), Teatr im. A. Fredry (Gniezno), Gminny Ośrodek Kultury (Gostycyn), Gminny Ośrodek Kultury (Górzno), Stowarzyszenie "Węgajty" (Jonkowo), Centrum Kultury (Kamienna Góra), Fundacja Mucha (Gdynia), Teatr im. Juliusza Słowackiego (Kraków), Małopolski Instytut Teatralny (Biały Kościół), Teatr im. Juliusza Osterwy (Lublin), Fundacja Szafa Gra (Katowice), Fundacja Sztuka Teatru (Kraków), Teatr im. Stefana Jaracza (Olsztyn), Gminne Centrum Kultury (Piotrków Drugi), Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej (Koczała), Fundacja Dzielnico (Poznań), Fundacja Teatr Realistyczny (Lublin), Państwowy Teatr Lalki Tęcza (Słupsk), Teatr Zagłębia (Sosnowiec), Pomorskie Towarzystwo Muzyczne (Złotoria), Stowarzyszenie ON/OFF (Rycerka Górna), Gminny Ośrodek Kultury (Osiedle Niewiadów), Gminny Ośrodek Kultury (Frydrychowice/Przybradz), Gminne Centrum Kultury (Pogroszyn), TR Warszawa (Warszawa), Teatr Ochoty Ośrodek Kultury Teatralnej (Warszawa), Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Przymierze Jeziorsko (Warta), Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju "Innowatorium" (Pruszków), Wagon Inicjatyw (Żuromin)

****************

„Łowcy wspomnień”

Wyobraźmy sobie, że jest rok 2256. Na terenie gminy Ujazd rozpoczyna działalność Regionalne Biuro Odnajdywania Wspomnień. Coraz popularniejszy staje się zawód łowcy wspomnień. Po katastrofie z roku 2150 wspomnienia stały się bowiem towarem luksusowym, zakładane są więc firmy, które prowadzą wykopaliska i wydobywają z odległej przeszłości artefakty...

Nasza - powołana na dwa tygodnie wakacji - firma składa się z czterech działów: rekonstrukcji ruchu, rekonstrukcji przestrzeni, rekonstrukcji dźwięku i analitycznego. Uczestnicy warsztatów stworzą artystyczne wizje na temat życia mieszkańców gminy z przeszłości (w tym też z czasów im obecnych, czyli roku 2016), konfrontując je z futurystyczną rzeczywistością. Poznanie fragmentów historii stanie się pretekstem do postawienia pytań: co zyskujemy posiadając pamięć o miejscu, w którym mieszkamy? Jak wpływa na nas to miejsce? Jak my możemy je kształtować?

wiek i ilość uczestników: 9-18 lat, 40 osób

termin prowadzenia warsztatów:

11-23 lipca (z wyłączeniem 17 lipca), godz. 9:00-15:00

koordynator:
Emilia Adamiszyn tel. 508120941, e-mail:

Warsztaty prowadzą:

Joanna Czajkowska-Zoń
Wokalistka, muzyk, aranżer, liderka zespołów muzycznych. Od piętnastu lat śpiewa w chórach, m.in. Astrolabium – zespole utytułowanym w Polsce i za granicą. Regularnie koncertuje i prowadzi warsztaty wokalne dla różnych grup wiekowych. Laureatka konkursów wokalnych m.in.: I miejsce na 40. Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2013), I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Żydowskiej i Izraelskiej „Shalom” 2012), nominacja do nagrody Akademii Fonograficznej „Fryderyk” 2013 za płytę „Astrolabium sings Bembinow” nagraną z chórem Astrolabium.

Magdalena Sęk
Absolwentka ASP w Łodzi ("Wzornictwo przemysłowe"). W 2013 r. prowadziła autorskie zajęcia z upcyclingu w MOK-u w Tomaszowie Mazowieckim. Od 2014 r. instruktor zajęć upcyclingu i zajęć teatralnych w GOK-u w Ujeździe. Absolwentka półtorarocznego kursu "Arteterapia – Kultura przeciwko wykluczeniu" realizowanego przez Centrum Łowicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Laureatka konkursów recytatorskich oraz konkursu na scenariusz spektaklu dla grupy teatralnej, realizowanego w ramach wojewódzkiego projektu "Kolorowa Lokomotywa" ŁDK).

Elżbieta Chrulska
Animator kultury, instruktor teatralny i coach. Absolwentka Pracowni Dilettante dla instruktorów teatralnych oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W latach 2008­2010 reżyser i aktorka teatru studenckiego "Perpetuum Mobile", obecnie prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak (od 2012) oraz animator kultury w Domu Muz w Toruniu. Koordynator projektów teatralnych i edukacyjnych: "Stary Toruń Oczami Młodych", "Akademia Wyobraźni", "Do 5x Sztuka!" i instruktor prowadzący warsztaty z teatru wyobraźni i teatru cieni, improwizacji oraz pracy z tekstem i dziennikarstwa.

Anna Stokłosa
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale pedagogiki o specjalności Animacja społeczno­ kulturalna oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23 we Wrocławiu (od 5 lat), w której prowadzi świetlicę oraz  dziecięce grupy teatrale. Od ośmiu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne. Aktorka i animatorka w Stowarzyszeniu Akademia Wyobraźni – Program Działań Teatralnych. Brała udział w projektach animacyjnych, realizowanych przez Stowarzyszenie w zubożałych dzielnicach Wrocławia, a także Oleśnicy i Jeleniej Góry.

Adrian Wilk
Tancerz, instruktor tańca. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji „Choreografia i techniki tańca” oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Przez cztery lata pracował w Teatrze Lalek „Zaczarowany świat” w Toruniu jako aktor-animator. Współpracował z Fundacją Pro-Theatro, Stowarzyszeniem Odkrywców Kon-Tiki, Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych tARTak. Występuje jako tancerz i performer w projektach organizowanych przez Fundację Artystyczną PERFORM. W sezonie 2015/2016 instruktor tańca w szkole Prestiż w Poznaniu.

Mikołaj Walenczykowski
Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy (realizacje video do spektakli i trailery, materiały promocyjne), Akademią Muzyczną w Bydgoszczy oraz z bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej. Prowadzi zajęcia w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Od 2013 r. właściciel firmy, zajmującej się realizacją i produkcją filmową i telewizyjną, w ramach której realizuje reportaże, dokumenty oraz filmy reklamowe.

Jarosław Cielebon
Absolwent historii Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył kurs przewodników PTTK po Łodzi i Regionie Łódzkim oraz pilotów wycieczek krajowych. Przez 13 lat pracował w łódzkich szkołach, a od 2008 r. w GOK-u w Ujeździe, gdzie m.in. przygotowuje i prowadzi zajęcia wakacyjne i feryjne dla dzieci i młodzieży, koła zainteresowań: historyczne i kurs obsługi komputera. Od 2009 r. redaktor naczelny miesięcznika „Nasza Gmina”. W swojej rodzinnej dzielnicy Tomaszowa Maz. jest wiceprezesem Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Dla Białobrzegów”. Specjalizuje się w badaniach i utrwalaniu historii lokalnej.

Pobierz: 

PDFInformator LWT 2016_Ujazd.pdf

Formularz rekrutacyjny szkoła podstawowa: PDFLWT_CV_szkoły_podstawowe.pdf

Formularz rekrutacyjny gimnazjum i starsza młodzież: PDFLWT_CV_młodzież.pdf

Zgłoszenia składamy osobiście w GOK lub w formie skanu wysyłamy na adres: rbow@poczta.pl


 

 • Finał Lata w teatrze 2016

  W piątek i sobotę kończyliśmy naszą przygodę z tegorocznym "Latem w teatrze". Przed obu spektaklami, które były finałami wieńczącymi dwutygodniowe dzieło, odbyła się oczywiście rozgrzewka i próby generalne

 • Lato w teatrze Dzień 10

  Dzisiaj prezentujemy tylko kilka zdjęć z zajęć Lata w teatrze 2016 w GOK w Ujeździe.Wbrew pozorom działo się dużo, było ciekawie i emocjonująco

 • Lato w teatrze Dzień 9

  Odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe Lato w teatrze jest coraz bliżej finału,  dlatego trwają gorączkowe przygotowania do piątkowego i sobotniego przedstawienia

 • Lato w teatrze Dzień 8

  We wtorek, ósmego dnia zajęć, uczestnicy warsztatów "Lato w teatrze 2016" coraz bardziej skupiali się na finałowym przedstawieniu

 • Lato w teatrze Dzień 7

  Chociaż za oknem pogoda wykazuje spore wahania, to u nas systematycznie temperatura rośnie. Coraz większymi krokami zbliża się finał zajęć "Lata w teatrze" prowadzonych w GOK

 • Już teraz zapraszamy na finał "Lata w teatrze"

  Przedstawienie finałowe "Lata w teatrze 2016" w gminie Ujazd  odbędzie się w następny piątek - Hala ZSP Niewiadów godz. 18.00 i w następną sobotę - Zespół Pałacowo - Parkowy w Ujeździe godz. 12.00. Wstęp wolny. Zapraszamy

 • Lato w teatrze Dzień 6

  W dniu dzisiejszym wszystkie grupy wyszły na Osiedle Niewiadów. Na początku stanęliśmy pod miejscowym dyskontem i namawialiśmy do  wzięcia udziału w finałowych przedstawieniach w najbliższy piątek i sobotę

 • Lato w teatrze Dzień 5

  To już piąty dzień "Lata w teatrze". Rekonstruktorzy dźwięku wspólnie z analitykami nagrali dzisiaj spot radiowy reklamujący finałowe przedstawienie

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera