Międzyprzedszkolny Konkurs "Bezpieczny przedszkolak"

W przededniu lata, 20 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Osiedlu Niewiadów miał miejsce finał międzyprzedszkolnego konkursu na temat bezpieczeństwa. Wzięły w nim udział po dwie drużyny z przedszkoli z gminy Ujazd: dwie z Osiedla Niewiadów i dwie z Ujazdu. Do tego wydarzenia przygotowywały się wszystkie przedszkolaki już od dłuższego czasu. Poznawały zasady bezpiecznego zachowania na drodze, reakcji na zauważony pożar, czy inną sytuację niebezpieczną. Zdobywały wiedzę na temat zdrowego trybu życia i profilaktyki chorób.
Za stołem jury zasiedli goście: sierż. Michał Pawłowski z Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi, prezes OSP Przesiadłów Kazimierz Bala, pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Osiedlu Niewiadów Grażyna Zimnicka oraz dyrektorki przedszkoli: Kazimiera Forma i Emilia Małagowska. Konkurencje prowadziła Anna Żak, która jednocześnie koordynowała całą akcję.
Konkurs składał się z wielu zadań, których wspólnym mianownikiem było BEZPPIECZEŃSTWO. Dzieci odgadywały hasła ukryte w krzyżówce, pokazywały, jak przechodzić przez pasy, popisywały się wiedzą na temat numerów alarmowych, mówiły jak reagować na zaczepki nieznajomych i odpowiadały na wiele innych ważnych pytań.
Na koniec zaproszeni goście poprowadzili „wakacyjny pociąg” za którym podążyły wszystkie przedszkolaki. Na koniec, jako, że wszyscy odpowiadali pięknie, każdy z zawodników otrzymał dyplom i torbę z upominkami ufundowane przez Radę Rodziców i KWP w Łodzi. Wszystkie dzieci otrzymały natomiast światełka odblaskowe, żeby szczęśliwie bawić się w wakacje i zdrowym wrócić z letniego wypoczynku.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera