Spotkanie z poetką w Olszowej

We wtorek 19 kwietnia o godz. 19:00 w Świetlicy Wiejskiej w Olszowej zagościła poezja.  Organizatorem spotkania z autorskiego z ludową poetką Stanisławą Latochą, była Gminna Biblioteka Publiczna- Filia w Olszowej.
 Pani Stanisława swój występ rozpoczęła specjalnie na tę okazję napisanym wierszem, w którym zawarła tęsknotę za domem, za dzieciństwem. Podkreśliła, że z Olszową wiążą ją szczególne więzi- tutaj się urodziła, uczęszczała do szkoły i „wyczytała” wszystkie książki w bibliotece.
W dalszej kolejności opowiedziała zebranym o literackich początkach, że to co jej w „duszy gra” na papier zaczęła przelewać jakieś osiemnaście lat temu. Odpowiadając na pytania zebranych ukazała źródła inspiracji.
Wieś, codzienne życie jej mieszkańców, przyroda, wydarzenia szczególnie ważne ale i zabawne sytuacje, umiłowanie ojczyzny- to tylko niektóre z tematów ujawniających się w poezji poetki.
Pani Stanisława jest osobą niezwykłą. Nie tylko recytowała wiersze ale też barwnie opowiadała o okolicznościach ich powstania. Wiersze cieszyły się dużym uznaniem o czym świadczyły spontaniczne oklaski, chęć nabycia tomiku poezji, a także duża ilość zadawanych pytań. Niektórzy osobiście pragnęli zamienić kilka słów z przemiłą autorką. 
Rodzinna i serdeczna atmosfera oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie sprawiły, że spotkanie przeciągnęło się do późna a uczestnicy wyrażali życzenie udziału w kolejnym wieczorze poezji.
Nie mogło zabraknąć słów uznania skierowanych do poetki przez radną Paulinę Bocianowską i kwiatów, które wręczyła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresa Muszyńska.
Na zakończenie  Pani Stanisława podziękowała wszystkim uczestnikom, za tak życzliwe przyjęcie a organizator spotkania za liczne przybycie czytelników.

 

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera