Wiosna w naszym przedszkolu

2 marca zostaliśmy zaproszeni przez GOK na spektakl "Mniam mnaim". Przedstawienie było bardzo ciekawe, zawierało ogromną porcję walorów edukacyjnych. Bohaterowie bajki w zabawny sposób pokazali dzieciom, jak zdrowo odżywiać się. 
Kolejny spektakl przedszkolaki mogły zobaczyć w przedszkolu z okazji Dnia Kobiet 
pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Jak co miesiąc odbył się kolejny koncert. Tym razem gościem specjalnym był muzyk z Armenii. Dzieci miały możliwość poznać wiele ciekawostek o Armenii oraz posłuchać muzyki charakterystycznej dla tego kraju. Wysłuchały najsłynniejszego na świecie utworu Arama Chaczaturiana „Taniec z szablami”. Poznały nowe instrumenty: klarnet i duduk. 
Tradycje wielkanocne przybliżyła nam grupa 5-latków, która wprowadziła nas 
w nastrój świąteczny. Na uroczystości gościł Wójt Gminy Ujazd p. Artur Pawlak oraz proboszcz parafii ks. Bogumił Bylinka. Na zakończenie Wielkanocnego Poranka zaproszeni goście składali życzenia, i aby tradycji stało się zadość, polewali wszystkich wodą! 
W związki z realizowanym przez nasze przedszkole projektem „I owada znać wypada” odbyło się już wiele działań zaplanowanych w projekcie.
Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach prowadzonych w szkole przez panią A. Sitarek. Obejrzały prezentację multimedialną na temat "Owady pożyteczne" ze szczególnym uwzględnieniem owadów, o których dana grupa zbiera różne wiadomości. Dzieci pracowały 
z wykorzystaniem tablicy multimedialnej: klasyfikowały owady ze względu na przynależność. Każda grupa zaprojektowała portret owada, którym się interesuje. Dzieci były zachwycone zajęciami.
Odbyła się również wycieczka do Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Maz. na wystawę poświęconą owadom. Na początek dzieci obejrzały prezentację "Owady pożyteczne", z której dowiedziały się, jakie owady można spotkać na polach, łąkach, w lesie, ogrodzie, czym się odżywiają oraz jakie jest ich znaczenie w przyrodzie. Następnie oglądały eksponaty znajdujące się w sali muzealnej, podziwiały różnorodność gatunków. Na pamiątkę otrzymały portrety owadów do kolorowania.
21 marca przywitaliśmy wiosnę w szczególny sposób. Dzieci rozwiązywały zagadki 
o zwiastunach wiosny, przygotowały transparenty nawołujące do szanowania owadów oraz sylwety owadów z informacjami o nich. Najważniejszym punktem tego dnia był przemarsz ulicami Osiedla. Zabraliśmy ze sobą przygotowane podczas zajęć rekwizyty, instrumenty muzyczne. Po drodze każdy napotkany spacerowicz otrzymał od dzieci sylwetę owada wraz 
z informacją o jego życiu i znaczeniu w przyrodzie. Transparenty i głośne okrzyki dzieci zachęcały wszystkich do szanowania owadów.
Dużo radości sprawił dzieciom bal „U pani wiosny”, podczas którego obowiązywał strój owada. „Owady” bawiły się przy wiosennej muzyce przeplatanej różnymi konkursami.
Kto to jest pszczelarz? Gdzie mieszkają pszczoły? Jak powstaje miód? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci najstarszych grup w pasiece p. Sławomira, która znajduje się w Zaosiu. Pan Sławomir jest pasjonatem pszczelarstwa i w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o sposobie życia pszczół, o tym jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Przekazał przedszkolakom na czym polega jego praca i jak powstaje miód oraz o jego leczniczych właściwościach. Zaprezentował dzieciom urządzenia do produkcji miodu i pokazał jak wygląda ul. Dzieci wróciły bogatsze o nowe wiadomości.

Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów

 

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera