2+jazz

W ostatni piątek w GOK miało miejsce wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Po raz pierwszy był to koncert jazzowy kryjący się pod tajemniczym tytułem "2+".
Sporą grupę miłośników dobrej muzyki czarowali: puzonista Grzegorz Rogala i perkusista Frank Parker.
Grzegorz Rogala studiował jazz w Berlinie i Bostonie. Jest laureatem festiwalu FAMA i kilku innych. Wielokrotnie koncertował w Polsce i na świecie. Jest twórcą kilku znakomitych duetów jazzowych. Jednym z nich jest właśnie duet z Frankiem Parkerem, trzykrotnie nominowanym do nagrody Grammy i raz do muzycznego Fryderyka, bardzo cenionym w środowisku jazzowym.
Panowie znakomicie rozumieli się na scenie i potrafili zarazić swoją muzyczną pasją słuchaczy. Wiele osób przyjechało specjalnie na tę okazję spoza gminy i nikt nie żałował. Było kilkakrotne bisowanie i długie dyskusje o muzyce już po koncercie.
To świetna promocja, wydawałoby się, trudniejszego w odbiorze, gatunku muzycznego. Było kilka odniesień do muzycznych przebojów, ale chyba największymi emocjami przyjęto typowe dla jazzu improwizacje. Wbrew obawom niektórych - muzyka obroniła się sama, bo "jazz to jazz".

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera