Zdolni, chętni, pracowici i skuteczni

olimpusek.jpeg

olimpuski.jpeg

Niedawno informowaliśmy Państwa o wyjątkowych osiągnieciach uczniów Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów w dyktandach ogólnopolskich. Tym samym miło poinformować, że po niespełna miesiącu uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej znów uzyskali w skali Kraju wyjątkowo wysokie wyniki, a tym samym osiągniecia z nich wynikające. Słów kilka o konkursie:
konkurs  OLIMPUSEK (sprawdzian zintegrowany) polega na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Sprawdziany obejmują zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od wieku. Sprawdziany zawierają pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.
Ogólnopolski konkurs  OLIMPUSEK odbył się 11 stycznia 2016 r. Wzięło w niej udział 34 uczniów edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów. Można było uzyskać maksymalnie  210 punktów. 
LAUREATAMI w skali kraju zostali:
                      Norbert Chmielewski   kl. 2b - 201 p. / 5 miejsce
                      Maks Pawłowski          kl. 2c - 197 p. / 7 miejsce
                      Jakub Holc                  kl. 2b - 193 p. / 9 miejsce

Wysokie wyniki uzyskali także: 

                     Maciej Puchta              kl. 2b - 173 p.
                     Piotr Najmanowicz      kl. 2b - 172 p. 
                     Martyna Najder            kl. 2c - 172 p.

"Składam serdeczne gratulacje laureatom, nauczycielom : Marii Miko – wychowawcy klasy 2B ( 2 laureatów ) i Annie Nowak wychowawcy klasy 2C ( laureat ) oraz rodzicom uczniów, kłaniam się nisko i zwyczajnie dziękuję. Dumny jestem z Was" - przyznaje dyrektor szkoły Jarosław Kaczorowski. "Tak wysokie wyniki uczniów naszej szkoły - podkreśla -  pozwalają śmiało patrzeć w przyszłość, być zupełnie spokojnym o prawidłowy rozwój uczniów, dalej tworzyć klimat „mody na naukę”,  a tym samym utrzymać/podnosić (* niepotrzebne skreślić) bardzo wysoki poziom nauczania w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów."

***

SZKOŁA FILMOWA?

Iga Świderska, Joanna Teysler i Julia Lambert - czyli Koło Filmowe w Publicznym Gimnazjum w Osiedlu Niewiadów, pragną przedstawić najnowszy materiał stworzony na ogólnopolski konkurs filmowy. Jego głównym celem jest pokazanie naszych pasji - w tym przypadku czytania. 
Krótkometrażowy film „Buszujące w literach” pokazuje trzy fantastyczne lektury ('Harry Potter', 'Krzyżacy' oraz 'Alicja w Krainie Czarów') w dość niecodzienny, humorystyczny sposób. Zapraszamy do oglądania, oraz podzielenia się swoją opinią.  Myślimy o  stałym kanale na Youtube, a tym samym kontakcie internetowym z widzami. Zaczynamy od publikacji na stronie Gminy, gminnym i szkolnym Facebooku.  Pomóżcie, każda uwaga i komentarz będą bardzo cenne.

Zapraszamy: Iga, Joanna i Julia.

Link do filmu

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera