Marcowe podsumowanie przedszkola w Ujeździe

dsc03208-big.jpeg     dsc03232-big.jpeg     dsc03250-big.jpeg     dsc03253-big.jpeg

Miesiąc marzec w ujezdzkim przedszkolu okazał się być okresem niezwykle: ciekawym, kolorowym oraz pracowitym!

Naszych milusińskich wraz z ich najbliższymi zachęciliśmy do wymiany zdrowych i oryginalnych przepisów kulinarnych, zaś zaprzyjaźnione placówki z: Osiedla Niewiadów, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Rokicin zachęciliśmy do udziału w konkursie plastycznym "Kropelkowy obraz".

2 marca ochoczo skorzystaliśmy z zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury i obejrzeliśmy wiele pouczający, okraszony jednak zabawną formą spektakl "Mniam, mniam" jednego z toruńskich teatrów, w którym omówiono tematykę zdrowego odżywiania się wśród najmłodszych. Po raz kolejny okazaliśmy nasze wielkie serca włączając się ochoczo i aktywnie w zbiórkę książek dla dorosłych pacjentów Centrum Onkologii, działającego przy tomaszowskim szpitalu, odwiedzając zaprzyjaźnionych pensjonariuszy z Domu Opieki Społecznej nr 2 w Tomaszowie Maz. w ramach obchodów "Dnia Chorego" - święta ustanowionego przez papieża Jana Pawła II oraz Świąt Wielkiej Nocy, a także tworząc książeczki dla naszych małych przyjaciół z afrykańskiego Mali w ramach akcji UNICEF pod hasłem "Mali uczniowie idą do szkoły".

8 marca hucznie obchodziliśmy Dzień Kobiet, zapraszając do wspólnej, wesołej zabawy zaprzyjaźnione panie z Gminy Ujazd. W ramach realizacji programu edukacyjnego aktywnie i ochoczo włączyliśmy się w obchody Dnia Wody, podziwiając spektakl tematyczny przygotowany przez nauczycielkę mgr Lidię Piotrowską - Adamiec, uczestnicząc w wielu ciekawych: zabawach, a także interesujących doświadczeniach z wodą prowadzonych przez panią Monikę Sobczak.

Miesiąc marzec to także wspaniałe wydarzenia kulturalne w naszej placówce. Podziwialiśmy bowiem spektakl "Trzy świnki",w wykonaniu łódzkiego teatru "Widzimi się". Z kolei w ramach comiesięcznych spotkań muzycznych zapoznaliśmy się z wyjątkowym instrumentem - fagotem.

Ech, wiosna to rzeczywiście radosna i energetyczna pora roku o czym przedszkolaki z Ujazdu doskonale zaświadczają!

Przedszkole Samorządowe w Ujeździe

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera