Muzyczny weekend w GOK

W piątek wieczorem i niedzielę w południe miały miejsce dwa ciekawe, chociaż zupełnie od siebie różne wydarzenia muzyczne.
W piątek na scenie GOK wystąpił LIMBOSKI, czyli Michał Augustyniak. Ten młody, ale bardzo zdolny artysta zdobywa od dłuższego czasu serca koneserów muzyki nie tylko ciepłym, głębokim głosem, ale również tekstami piosenek, które śpiewa. Jest w nich uczucie naznaczone jakąś tęsknotą, często smutkiem i brakiem gotowych odpowiedzi na pytanie "jak być szczęśliwym". Nie brakuje przy tym szczypty ironii, humoru i okraszone jest to miłością do muzyki.
Chyba wszyscy, którzy licznie zgromadzili się na sali GOK w piątek potwierdzą tę recenzję, bo były brawa, bisy i wspólne śpiewanie ku satysfakcji obu stron. To jeden z najlepszych koncertów w ramach projektu "Halo kultura". Tym, którzy nie mogli być na koncercie polecamy teledyski LIMBOSKIEGO dostępne w sieci.

One też zasługują na uwagę.

 

 

***

W niedzielę w Kościele św. Wojciecha w Ujeździe zaraz po południowej Mszy Świętej można było wysłuchać​ koncertu pieśni wielkopostnych w wykonaniu w Łucy-Babek.
Repertuar przygotowała i zespołem dyrygowała instruktorka GOK Magdalena Pawlik. Akompaniował Mirosław Zieliński.
(Nie)licznie zgromadzona publiczność ze wzruszeniem wysłuchała pieśni wzbogaconych o poezję niezastąpionej poetki ludowej i członkini zespołu - Stanisławy Latochy.
Nieobecni (np. ci, którzy wiedząc o koncercie pospiesznie wychodzili po mszy do domu) niech żałują.

Patronem Honorowym obu wydarzeń był Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera