Sukcesy uczniów z Niewiadowa

20160305_113255.jpeg

W sobotę 5 marca 2016 r.  w Łodzi odbyło się podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Origami ,,Kusudamy w kolorach zimy”. W tym to konkursie uczennice kl. III Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów zajęły najwyższe  miejsca. I tak w kategorii klas I-III Alicja Kapała zajęła I, a Zuzanna Zarzycka II miejsce. Obie dziewczynki swe prace przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni Marii Motyl, która w kategorii nauczyciele zdobyła III miejsce.

20160305_095141.jpeg       20160305_095158.jpeg       20160305_095241.jpeg

Kusudama to papierowa kula wykonana z wielu (od 12 do 60) modułów techniką orgiami. Moduły łączy się bez użycia kleju. Pochodzi ze starożytnej Japonii. Pierwotnie była torbą wypełnioną substancjami zapachowymi, którą zawieszano w pomieszczeniach. Twórczynią kusudamy jest Tomoko Fuse japońska origamistka i autorka wielu książek na temat orgiami.
Uczennicom i nauczycielowi składamy serdeczne gratulacje!

***

20160310_100841.jpeg

Uczennica Joanna Teysler z klasy II Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów została laureatką Konkursu Języka Polskiego, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. 
W województwie łódzkim jest jedną z sześciu laureatów, przy czym Joasia zajęła II miejsce. Czterech z sześciu laureatów, to uczniowie ze szkół łódzkich, a wszyscy z wyjątkiem naszej podopiecznej są uczniami klas trzecich gimnazjum.  Sukces tym bardziej spektakularny, bowiem konkursy kuratoryjne stoją na bardzo wysokim poziomie i wiążą się z pewnymi przywilejami dla ucznia. Laureaci mają otwartą drogę do wybranej przez siebie szkoły. Nie muszą przystępować do tej części egzaminu gimnazjalnego, która swoim programem obejmuje przedmiot konkursowy. Ponadto laureaci otrzymują na świadectwie ocenę celującą z tego przedmiotu, w przypadku naszej uczennicy, naturalnie z języka polskiego. Nie bez znaczenia w osiągnięciu owego sukcesu jest połączenie pasji z ciężką pracą uczennicy i nauczyciela P. mgr Marii Król, przy oczywistym wsparciu rodziców. Joasia jest osobą, która w dzisiejszych czasach komunikatorów elektronicznych, posiada swoją ogromną pasję - czyta książki. Czyta i to bardzo dużo pozycji, znaczną większość spoza kanonu lektur szkolnych oczywiście, a jej ulubionymi książkami są: „Oddam ci słońce” Jandy Nelson, „ Klątwa tygrysa” Colleen Houck i saga „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego. Poza tym Joasia sama pisze, najczęściej opowiadania fantasy. Bierze udział w wielu konkursach literackich, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie o Tematyce Olimpijskiej im. Jana Parandowskiego, Ogólnopolskim Konkursie Mitologii Słowiańskiej i wielu innych. Prócz literatury Joasia ma inną, wielką pasję- zwierzęta:  jeździectwo i wszystkie tematy związane z weterynarią. Czy zostanie pisarzem czy lekarzem weterynarii, czas pokaże. Joasi, opiekunowi Marii Król oraz rodzicom serdecznie gratulujemy.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera