Luty w przedszkolu w Niewiadowie

honeyview-dsc-0169-big.jpeg       honeyview-dsc-0232-big.jpeg   

Wiele atrakcji czeka na dzieci w czasie pobytu w przedszkolu. Jedną z nich było spotkanie z muzykami  z Ekwadoru, którzy okazale prezentowali się w strojach narodowych i rozgrzewali dzieciaki grając na gitarach. Dzieci poznały również kilka ciekawostek o tym dalekim i egzotycznym dla nas kraju .W kolejnych dniach gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów klasy 2 i 3 Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów wraz z wychowawczynią- Panią Marią Motyl. Dzieci pod Jej opieką wykonały dla nas koncert kolęd na flażoletach. 
Miesiąc luty także zaczął się interesująco  ponieważ  wszystkie dzieci z naszego przedszkola zamieniły się w małych naukowców. Miały okazję wykonać kilka eksperymentów z suchym lodem. Dowiedziały się , w jaki sposób ten lód powstaje i dlaczego nie można go dotknąć palcami, ani też polizać. Obserwowały zachowanie suchego lodu w zetknięciu z łyżką, wrzuconego do wody z płynem do naczyń itd. Samodzielnie wykonały doświadczenie, dzięki któremu powstał hydrożel.
Z wielką przyjemnością pielęgnujemy nasze polskie tradycje i zwyczaje. Jak co roku, Tłusty Czwartek obchodzony jest w naszym przedszkolu w sposób szczególny. Nauczycielki przygotowują na ten dzień niespodziankę w postaci teatrzyku pt. "Pączki i faworki u babci Honorki" wg opowiadania L. Krzemienieckiej. W trakcie spektaklu pojawiła się babcia Honorka z tacą faworków
 W dniu 8.02.2016 podczas balu ostatkowego w naszym przedszkolu, królowały zimowe zabawy. Na początku dzieci wysłuchały listu od Pani Zimy, bajki o przyjaźni, rozwiązywały zimowe zagadki. Mimo, że na dworze nie było śniegu, mrozu, to i tak potrafiliśmy przy muzyce bawić się wesoło. Było rzucanie kulami śniegowymi, lepienie bałwana, a także odbył się kulig na kocach. Oj, było wesoło.

Przedszkole Niewiadów. 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera