Afryka Stasia i Nel. Dzień 1 i 2

PONIEDZIAŁEK
Pamiętając, że bieżący rok ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza, przypominamy jego superhit dla młodzieży - "W pustyni i w puszczy". Afryka Stasia i Nel, do której zaprosiliśmy, będzie to (mamy nadzieję) mądra zabawa. Po serii zabaw integracyjnych poznaliśmy w poniedziałek postać autora i kontynent, na którym toczy się akcja powieści. Wymalowaliśmy pokaźnej wielkości mapę kontynentu i sporządzaliśmy miniatury afrykańskich zwierząt. Oczywiście były też fragmenty filmu "W pustyni i w puszczy", bo przecież są tacy, którzy tej lektury zupełnie nie znają.
Brrr. Tego nie można tak zostawić...

 

 

WTOREK
Dzień drugi
I zaczęło się. Pierwsze łzy i czepianie się około 14.00 mebli i parkietu z krzykiem "Nigdzie nie idę! Ja chcę tu zostać". A dlaczego?
Bo na początku były zajęcia plastyczne z panią Małgosią Czechowicz - robienie afrykańskich masek i uzupełnianie zrobionej wczoraj mapy kontynentu afrykańskiego o zwierzęta charakterystyczne dla tego rejonu świata. Później "szybka buła vel pączek" wyskakane za chwilę na zajęciach ruchowych (przy akompaniamencie tam-tamów) razem z panią Magdą Sęk. Chwila spokoju - opowieści dziwnej treści pana Jarka Cielebona o odkrywcach Czarnego Lądu (w tym Polaku na rowerze - Kazimierzu Nowaku). Wreszcie niemalże wymuszona przez uczestników afrykańska wersja "mafii", czyli "woodoo watu", oraz trochę ruchu i rozpoczęcie pod okiem pani Marty Biedrzyckiej prac nad własną grą planszową.
Powiecie, że to nie za dużo jak na te kilka godzin?
To skąd te łzy przy rozstaniu?

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera