Karnawał w Olszowej

W sobotę 6 lutego w świetlicy wiejskiej w Olszowej odbył się bal karnawałowy. 
Świetlica tego dnia za sprawą wspaniałej dekoracji zmieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci z Olszowej i sąsiednich miejscowości w kolorowych strojach , wcielając się w różne postacie z ulubionych bajek, licznie przybyły na bal. Były księżniczki, wróżki, policjanci, strażacy, piraci, myszki, biedronki, kotki itd.
Każde dziecko na początku balu otrzymało  piękny kotylion zrobiony przez radną z Olszowej Paulinę Bocianowską i rozpoczęła się zabawa, którą poprowadziły: Kopciuszek - Kinga Kieliszek, Baba Jaga - Ola Kieliszek oraz Królowa Śniegu - Ania Ciach.
Przy dźwiękach piosenki „Jedzie pociąg” dzieci ruszyły w magiczną wędrówkę po bajkach. Roztańczony korowód zatrzymywał się na różnych stacjach. Na pierwszym przystanku dzieci powitała Baba Jaga z bajki „Jaś i Małgosia”,  na następnym Królowa Śniegu, na kolejnym Kopciuszek. Każda  rozmawiała z dziećmi o bajce, w której występuje a później zapraszały do wykonania pewnych zadań. Oczywiście zabawa nie mogła odbyć się bez muzyki. Przy dźwiękach hitów prezentowanych przez Natalię uczestnicy balu chętnie brali udział we wszelkiego rodzaju zabawach tanecznych: wężykach, kółkach, tańcach z balonami, tańcach w butach Kopciuszka i wielu innych. Prowadzące urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani kolorowymi markerami i długopisami, które zakupiła Gminna Biblioteka.
Nikt się nie nudził, nikt się nie dąsał i wszyscy fajnie się bawili.
W przerwach między zabawami dzieci mogły wzmocnić swoje siły zajadając pyszne ciasta i inne smakołyki.
Do zabawy z dziećmi włączyli się : dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresa Muszyńska oraz sołtys Wojciech Żygota. 
Organizatorzy balu: Gminna Biblioteka Publiczna - Filia w Olszowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Olszowej dołożyli wszelkich starań aby dzieci były zadowolone.
Organizatorzy dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku a wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera