Byłam na warsztatach u Pani Zapendowskiej!

Pierwszego lutego 2016 r. wzięłam udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Brali w niej udział laureaci Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanym w grudniu 2015r. Wyprawa rozpoczęła się zbiórką przed kościołem pw. Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim o 6.45. Następnie o 7.00 wyruszyliśmy w stronę stolicy. Po 2 godzinach jazdy byliśmy na miejscu.
Pierwszym celem wyprawy była wizyta w Polskim Radiu. Zostaliśmy oprowadzeni po budynku, jednak do niektórych pomieszczeń nie mogliśmy wchodzić, ponieważ odbywały się właśnie audycje, których nie można było zakłócić. W trakcie zwiedzania mieliśmy czas wolny. Mogliśmy coś zjeść, zadzwonić do rodziców oraz porozmawiać.
Kolejną częścią podróży była Telewizja Polska. Spędziliśmy tam dużo czasu. Pan, który nas oprowadzał, opowiadał nam jak wygląda produkcja programu z punktu widzenia reżysera. Mnóstwo cięć, prób i podpowiedzi. Widzieliśmy pomieszczenia, w których kręciło się na przykład „Pytanie Na Śniadanie'', i które spodobało mi się najbardziej. Było wielkie i wyglądało zupełnie inaczej niż z ekranu telewizora.
Około godziny 16 zaplanowany był punkt kulminacyjny wyjazdu. Były to warsztaty z Panią Elżbietą Zapendowską oraz jej bratem. Trwały one do godziny 19.30. Rozgrzewaliśmy tam swoje gardła i przepony wykonując różne ćwiczenia i walczyliśmy z tremą! Na koniec każdy z uczestników mógł pokazać swoje umiejętności, przedstawiając konkursową piosenkę. Pani Zapendowska oceniała każdy występ dokładnie, dając celne, praktyczne wskazówki co zrobić i poprawić, aby śpiewać jeszcze lepiej. Niestety był to koniec podróży, podziękowaliśmy organizatorom i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Uważam, że wycieczka do Warszawy była jedną z najlepszych i najciekawszych w życiu. Zwiedziłam w niej miejsca tworzenia kultury masowej, a także rozwinęłam swój talent muzyczny. Poznałam miłych i ciepłych ludzi, z którymi mam nadzieję spotkać się na kolejnych konkursach. Wierzę, że za rok również będę mogła wziąć udział w podobnej podróży. Oby….

Oliwia Piotrowska
uczennica Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera