Wystawa prac Lucyny Biedrzyckiej

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe odsłonięta została wystawa prac malarskich Lucyny Biedrzyckiej. To kolejny wernisaż prac jednej z artystek z Pracowni Plastycznej prowadzonej w GOK przez Janinę Muskałę. Jak pisze sama autorka: "Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe od 5 lat jest miejscem, do którego chętnie wracam. To tutaj mogę złapać oddech od rutyny i spraw dnia codziennego, a przede wszystkim jest to miejsce, gdzie rozwijam swoją pasję.
Skończyłam szkołę poligraficzną, gdzie poznałam techniki reprodukcyjne, zapoznałam się z rysunkiem oraz retuszem. Jednak ze względów zdrowotnych już dawno przestałam rysować. Dopiero na zajęciach GOK-u odkryłam świat kolorów i przekonałam się, że mogę wyrazić się w obrazach. Malowanie sprawia mi ogromną frajdę. Maluję przede wszystkim techniką olejną - pędzlem i szpachlą, 
rzadziej farbą akrylową i pastelami suchymi. Inspiracje do swoich prac czerpię z odwiedzania galerii internetowych oraz z otaczającego mnie świata. Szczególnie interesuje mnie sztuka współczesna. Dodatkową zaletą zajęć w GOK-u są spotkania ze znajomymi, organizowanie wspólnych zajęć już poza Ośrodkiem, np. wyjazdy do teatru, na basen, czy spacery z kijkami. 
Stwierdzam, że świat może być barwny nie tylko na obrazku."
Wszystkich zainteresowanych twórczością pani Lucyny zapraszamy do oglądania jej prac.

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera