Koncert kolęd w ujezdzkiej świątyni

Wczoraj w kościele parafialnym w Ujeździe odbył się piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe.

Jak na wstępie zauważył zapraszając na występ artystów Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak, należy mieć nadzieję, że podobne koncerty staną się w gminie godną uznania tradycją. Podobny występ miał miejsce dokładnie rok temu i spotkał się z równie ciepłym przyjęciem, jak ten wczorajszy. Dziękował jednocześnie za umożliwienie prezentacji chóru proboszczowi parafii ks. kan. Bogumił Bylinka, a za organizację koncertu i opiekę nad chórem dyrektor GOK Katarzynie Rutkowskiej-Bernackiej.

Koncert był bardzo udany. Chór dyrygowany przez Zdzisława Odrobinę zaprezentował aż czternaście najbardziej znanych kolęd tradycyjnych, jak również te nowsze, które weszły już chyba na stałe do świątecznego kanonu. Nie są one może śpiewane przy świątecznym stole, ale czy można powiedzieć, że np. "Kolęda dla nieobecnych" Zbigniewa Preisnera nie mówi całej prawdy o ludzkim obliczu świąt Bożego Narodzenia?

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera