Ujazd nie zawiódł!

Po raz piąty na hali w Ujeździe miał miejsce finał WOŚP. I po raz kolejny nie zawiedli wolontariusze i ci, którzy wrzucali do puszek swoje serca. Bo ta akcja to coś więcej niż jednorazowy, uświęcony tradycją akt zbiorowej filantropii. W akcję, która zapoczątkowana została 24 lata temu przez Jurka Owsiaka angażuje się co roku wielka armia ludzi dobrej woli. Ulice zalewane są przez "puszkarzy" w każdym wieku, którzy liczą na przechodniów, czasami specjalnie wybierających się na spacer w tym dniu, żeby wesprzeć akcję charytatywną.
​Jak co roku TO właśnie niedzielne popołudnie  było okazją do świetnej a przy okazji pożytecznej zabawy. W tym roku środki zebrane przez Orkiestrę przeznaczone będą na pomoc najmłodszym i najstarszym pacjentom.
W niedzielę 10 stycznia działo się bardzo dużo również w Ujeździe. Już dzień wcześniej rozegrany został turniej piłki nożnej, a godzinę przed Finałem WOŚP miał miejsce bieg terenowy. Od rana krążyły też po Ujeździe i Niewiadowie zastępy wolontariuszy.
Oficjalne rozpoczęcie zabawy miało miejsce kwadrans po czternastej. Otwarcia dokonał szef sztabu gminnego WOŚP Konrad Wójciak i Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Piotr Zimny. Do godziny dwudziestej na scenie występowały zarówno grupy młodych artystów ze szkół i przedszkoli w Ujeździe i Niewadowie. Prezentował się Chór GOK, który, nawiasem mówiąc, zaprasza na koncert kolęd w najbliższą niedzielę. Był pokaz ZUMBA-dance dorosłych i małych tancerzy, występy indywidualne i zaproszeni goście: iluzjonista Damian Spętany i gwiazda wieczoru - zespół Sensual. Dzieci mogły wyszaleć się na torze przeszkód zorganizowanym przez Sportowe Przedszkole, poskakać w dmuchanym zamku, porzucać piłką do kosza i postrzelać do bramki. Nie odpoczywał też mors z MIKROKOSMOSU, który cierpliwie znosił tabuny wspinających się na niego maluchów. Na zewnątrz czekały kotły z dymiącą grochówką, bigosem, kaszanką i kiełbasą. Wewnątrz kusiły stoiska z przeróżnymi ozdobami, zabiegami pielęgnacji rąk i smakołykami, przygotowane siłami organizacji i placówek gminnych i nie tylko. Dla tych aktywniejszych, był też czas na turniej tenisa stołowego.
W trakcie koncertu prowadzonego przez Jakuba Chabrowskiego były oczywiście licytacje. Można było kupić obraz zdobiony kryształami Swarovskiego, swoją audycję w radiu FAMA, dzień w fotelu Wójta Gminy Ujazd, szaloną przejażdżkę wozem terenowym, atrakcyjne zabiegi kosmetyczne i wiele, wiele innych atrakcji.
Kiedy strażacy dali wieczorem pokaz akcji ratowniczo - gaśniczej i do nieba poleciało tradycyjne światełko, nie każdy zdawał sobie sprawę, że właśnie pobiliśmy razem kolejny rekord.

Zebrano 30.128 zł!

Za to i za jakikolwiek wkład każdej z osób, która zdecydowała się kolejny raz pomóc tym, którzy tego potrzebują, z całego serca dziękujemy!

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera